Pénzcentrum • 2009. június 11. 15:02
A környezetszennyezés nem ismer határokat: a leggyönyörűbb tavakat és folyókat is tönkre tudja tenni. Bemutatjuk a világ legszennyezettebb folyóit.
A Wikipédia szerint Vízszennyezésnek nevezzük azt a környezetszennyező folyamatot, melynek során a víz főként emberi tevékenységből kifolyóan rosszabb minőségűvé válik. A vízszennyezés a vízi állatokat és növényeket károsítja, vagy pusztítja el. Az állatokat akár fizikai módon is rongálhatja.
Az indonéziai Citarum folyó mintegy 320 kilométer hosszan hömpölyög, és több mint 500 gyár települt a partjaira. Vannak, akik megpróbálnak halászni a vízben, míg mások inkább a hulladékgyűjtéssel próbálkoznak.
Az 5500 kilométer hosszú Sárga folyó Kína -és Ázsia- egyik leghosszabb folyója. Azonban nevének már rég nem felel meg: sokszor a szivárvány minden színében "pompázik" a bele ömlő vegyi anyagoktól.
Nem marad el társától Kína másik jelképes folyója, a Jangce sem. A 6200 kilométer hosszú folyó tizede súlyosan szennyezett, elsősorban az ipari termelés és a túlnépesedés következtében.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 19 173 855 forintot 20 éves futamidőre már 6,54 százalékos THM-el, havi 141 413 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a K&H Banknál 6,64% a THM, míg a CIB Banknál 6,68%; a MagNet Banknál 6,75%, a Raiffeisen Banknál 6,79%, az Erste Banknál pedig 6,89%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
A Buenos Aires városát kettészelő Riachuela folyót csak úgy emlegetik, mint a világ legnagyobb pottyantós WC-jét. 325 ezer tonna szennyvíz kerül bele, naponta.
Ne gondoljuk azonban, hogy a fejlett országokban nem található a fentiekhez hasonló példa. Az USA legnagyobb folyója, a Mississippi 10 államon folyik át, míg elér a Mexikói öbölbe. A csak "Halálzónának" nevezett térségben -a rengeteg szennyezőanyagnak köszönhetően- rendkívül alacsony az oxigénszint, és gyakorlatilag semmilyen tengeri élőlény nem marad meg.
Fotók: treehugger.com/Pénzcentrum gyűjtés