Pénzcentrum • 2009. április 1. 12:44
A húsvét közeledtével megnövekedett hatósági ellenőrzésekre hívta fel a figyelmet Süth Miklós, a Földművelésügyi Minisztérium szakállamtitkára. A húsipari szövetség sajtótájékoztatóján az is elhangzott: a húsvéti költekezésből a feketegazdaság is kivenné a részét.
A Magyar Húsiparosok Szövetsége idén is megrendezte szokásos éves sajtótájékoztatóját. Az időpont nem véletlen, hiszen a néhány nap múlva esedékes húsvéti ünnepek kiemelt jelentőségűek az iparág szempontjából.
Éder Tamás, a szövetség elnöke szerint az ágazat a 2008-hoz hasonlóan idén is komoly keresletcsökkenés elé néz. Habár az éves húsfogyasztás nagyjából stagnáló képet mutat -57 kilógramm fejenként- a teljes magyar húságazat mégis 4,1 milliárd forintos veszteséggel zárta a tavalyi évet. Az elnök szerint nehezíti a helyzetet, hogy az általános gazdasági válság miatt egyre kevesebb banknak éri meg a szektor finanszírozása, ezért a gyártóknak és a termelőknek idén is komoly finanszírozási gondokkal kell megküzdeniük.
A közelgő ünnephez kapcsolódva Éder Tamás arra figyelmeztetett: a húsárunak továbbra is bizalmi terméknek kell maradnia, így olyan kereskedőtől érdemes vásárolnunk, akiben eddig nem csalódtunk.
Ezt Dr. Zsarnóczay Gabriella, az Országos Húsipari Kutatóintézet igazgatója is megerősítette, aki szerint a sonka esetében valóban elmondható, hogy nem érdemes a túl olcsó termékeket választani, hiszen az árból következtethetünk arra, mit vásárolunk.
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)
Dr. Süth Miklós, a Földművelési és Vidékfejlesztési Minisztérium szakállamtitkára a húsvéti ünnepekhez kapcsolódó "Kikelet" fogyasztóvédelmi ellenőrzéssorozat tapasztalatait összegezve felhívta a figyelmet arra, hogy nem elég, ha átcímkézett, gyanús szavatosságú terméket találunk. A fogyasztó is közreműködhet az élelmiszerbiztonság megőrzésében: könnyen elérhetőek a fogyasztóvédelmi és élelmiszerellenőrzésihatóságok központjai, ahol akár név nélkül is jelezhetjük észrevételeinket.
A szakállamtitkár szerint évről-évre egyre szorítják vissza az élelmiszeriparban illegálisan működő cégeket, de mindig vannak olyanok, akik azt gondolják, kibújhatnak az ellenőrzés alól. Azokban az üzletekben, ahol hibákat találtak, ellenőrzik a beszerzési forrásokat, és később, szúrópróbaszerűen is vizsgálódnak.