Újabb nagymúltú magyar gyár zárhat be végleg: hiába keresték, nem lett megoldás

G72024. december 17. 08:13

Árverésen értékesítik az egykor szebb napokat látott mályi téglagyárat. Az üzemet birtokló cég felszámolója közel 2 milliárd forintos kikiáltáson hirdette meg a termelőegységet, illetve a mellette található agyagbányát - írja a G7. Bár a cég árbevétele a csúcson az évi egymilliárd forintot is átlépte, a vállalat lényegében folyamatosan veszteséget termelt. Az amúgy sem erős lábakon álló társaságnál az energiaárak elszállása tette be végleg a kaput.

Előzmények: a mályi téglagyár 1952-ben kezdett termelni. A cég honlapja szerint az ezt követő hét évtizedben közel százezer családi házat építettek az üzemben gyártott téglákból. A téglához szükséges agyagot a közeli, 220 méter magas Öreg-hegyből bányászták - írják. A jelenleg 40 milliós gyártási kapacitású üzem 2000-ben került a Mályi Tégla Kft. tulajdonába. A rezsikatasztrófát követően a megugró költségek miatt 2022 közepén leállították a termelést, és bár még az év végén is tárgyaltak az újraindításhoz szükséges forrásokról, ezek az egyeztetések nem jártak sikerrel.

Tavaly tavasszal a tulajdonos még tett egy kísérletet az üzem értékesítésére. A gyárat, a bányát és a kapcsolódó eszközöket 2,5 milliárd forintért hirdették meg. Miután azonban ez sem járt sikerrel, a cég ellen 2023 novemberében felszámolási eljárás indult - írja a lap. A vállalattól 2023 végén lényegében mindenkit elküldtek. A cégnél korábban közel 50 ember dolgozott, ám a létszám tavaly év végére lenullázódott, és idén ősszel is csak négy fő volt.

Címkék:
vállalkozás, cég, energia, rezsi, gyár, magyarország, magyar, vállalat, cégek, üzem, energiaválság,