Milliárdos energiatárolási beruházásba kezd a Futureal Energy

Pénzcentrum2024. november 5. 22:02

Összesen 4 MW teljesítményű és 8 MWh tárolókapacitású energiatárolós kiserőműveket telepít Maglódon és Fóton a Futureal Energy. A Futureal-csoport energiakereskedelemmel és energetikai beruházások teljeskörű megvalósításával foglalkozó üzletága az 1,665 milliárd forintos zöld beruházás keretében logisztikai központok energiahatékonyságát segíti elő. A fenntartható fejlesztést a Futureal Energy-hez tartozó projektcég, az FEH Solar One Kft. valósítja meg az Európai Unió több 536,29 millió forintos támogatásával.

A Futureal Energy Maglódon és Fóton összesen három darab, egyenként 1 MW teljesítményű és 2 MWh kapacitású, valamint két darab, egyenként 0,5 MW teljesítményű és 1 MWh kapacitású kiserőművet telepít logisztikai parkok közelében, hogy a hálózat működése optimális legyen. A projekt magában foglalja a tervezést, az engedélyeztetést, a tároló kiserőművi eszközök üzembe helyezését, valamint azok akkreditációját és működtetését is. Az 5 helyszínre kihelyezett egységek biztosítják a napelemekből nyert energia visszatáplálást, miközben igazodnak a logisztikai központok fogyasztásához és naperőműveik termeléshez.

A projekt keretében egy olyan előremutató energetikai fejlesztést valósítunk meg, amely hozzájárul a régió energiahatékonyságának és versenyképességének erősítéséhez is. A maglódi és a fóti energiatárolós kiserőművek telepítésével a Futureal Energy hatékonyan támogatja a megújuló energiatermelők rendszerbe integrálását és egyszerre növeli a logisztikai központok zöld energia felhasználását, ami komoly előnyt jelent a helyi ipar számára

– hangsúlyozta Balástyai Márk, a Futureal Energy vezérigazgatója.

A FEH Solar One Kft. 536,29 millió forint vissza nem térítendő támogatásban részesült az RRF-6.5.1-23-2024-00112 azonosítószámú, „FEH Solar One energiatároló beruházások megvalósítása” című projektjével. A „Hálózati energiatárolók telepítése energiapiaci szereplőknél” elnevezésű felhívás keretében megítélt összeget teljes mértékben az Európai Unió biztosítja. Az összesen 1,665 milliárd forint összköltségű projekt finanszírozó alapja a Magyarország Helyreállítási és Ellenállóképességi Eszköz. A kezdeményezés célja, hogy fenntartható zöld beruházásként segítse a megújuló energiaforrások rendszerbe integrálását.

Címkék:
energia, beruházás, energiatermelés, energiahatékonyság, erőmű, versenyképesség, energiatudatosság, energiaforrás,