Pénzcentrum • 2024. október 29. 23:02
Már a budapesti mikro-, kis- és középvállalkozásoknak is rendelkezésére áll az európai uniós forrású KKV Technológia Plusz Budapest Hitelprogram, amely nulla százalékos fix kamat mellett kínál finanszírozást új fejlesztésekre és értéknövelő beruházásokra. A vidéki régiók vállalkozásai már az idei év tavaszától benyújthatják kölcsönkérelmüket a KKV Technológia Plusz Hitelprogram keretében, ősztől pedig azoknak a kkv-knak is megnyílik a lehetőség, amelyek fővárosi székhelyen, telephelyen vagy fióktelepen végeznek technológiai korszerűsítést. A 73,19 milliárd forint keretösszegű budapesti program szintén a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) által kialakított MFB Pont Plusz vállalati hálózaton keresztül, az MBH Bank és a Gránit Bank megkülönböztetett fiókjaiban lesz elérhető.
Október 28-tól igényelhető az európai uniós forrásból megvalósuló, a GINOP Plusz program 1. prioritásához tartozó KKV Technológia Plusz Budapest Hitelprogram (GINOP Plusz-1.4.4-24). A szeptember végén közzétett felhívásnak megfelelően a hitelprogram célja a hazai kkv-k termelékenységének és hozzáadott értékének növelése a technológiai és szervezeti megújítás támogatásán keresztül. A hitelprogram továbbá a mikro-, kis- és középvállalkozások olyan beruházásait támogatja, ahol a vállalkozások rövid- és középtávon bevételt termelő, megtérülő technológiákba fektetnek be, azonban a tőke- és hitelpiaci feltételek akadályozzák számukra a finanszírozást.
A KKV Technológia Plusz Budapest Hitelprogram olyan technológiai korszerűsítést célzó beruházások finanszírozására vehető igénybe, mint például új tárgyi eszközök beszerzése, beleértve az információs és kommunikációs technológiai eszközöket is (ezek a tárgyi eszközök beszerzésén belül legfeljebb 30 százalékban támogathatók). Emellett, új építkezés kivételével lehetőség nyílik ingatlan átalakításra, bővítésre, felújításra és korszerűsítésre, mindezt az összes elszámolható költség legfeljebb 50 százalékáig. A program támogatja elektromos járművek, megújuló energiatermelő eszközök beszerzését is. Ezenkívül 30 százalékban a beruházáshoz kapcsolódó készletek vásárlása, illetve 20 százalékban immateriális javak beszerzése is finanszírozható.
A 73,19 milliárd Ft keretösszegű hitelprogramban a vállalkozások ügyletenként 5 millió és 50 millió forint közötti hitelösszeget igényelhetnek, a teljes futamidő alatt fix, 0%-os kamat mellett. A jelenlegi konstrukciót kizárólag olyan projektekre lehet igényelni, amelyek megvalósítási helyszíne Budapesten bejegyzett székhely, telephely vagy fióktelep.
A fővároson kívüli beruházásokhoz a 155,54 milliárd forint keretösszegű KKV Technológia Plusz Hitelprogramra már idén tavasztól jelentkezhetnek a vállalkozások.
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)
„Az EU egyik legfelkészültebb hálózatával már a budapesti mikro-, kis- és középvállalkozásokat is támogathatjuk abban, hogy a források gyorsan és hatékonyan a piacra jussanak. A két hitelprogramon keresztül összesen 228,73 milliárd forintnyi keretösszeggel járulhatunk hozzá a magyar kkv-szektor fejlesztéséhez, beruházásainak élénkítéséhez” – mondta Sipos-Tompa Levente, az MFB Zrt. elnök-vezérigazgatója.
A pályázatok benyújtására 2024. október 28-tól nyílik lehetőség, az országszerte megtalálható MFB Pont Plusz vállalati hálózatban, az MBH Bank és a Gránit Bank megjelölt fiókjaiban. Az igényléshez szükséges további információkat és a hitelprogram felhívását a www.mfb.hu oldalon, illetve a www.palyazat.gov.hu oldalon érhetik el az érdeklődők.