Pénzcentrum • 2016. október 29. 16:43
Hiába próbálkozott Kökény Attila sokmindennel, sorra csődbe mentek vállalkozásai. Nincs egyébként ezzel egyedül Magyarországon, a hazai cégadat változásokat tekintve ugyanis a cégek belügyei is távol vannak a stabilitástól.
Hiába próbálkozott bőszen, egytől-egyig csődbe mentek Kökény Attila vállalkozásai - írja az AcNews. "Miskolcon üzemeltettem régebben egy büfét. Pár hónapig működött, és rá kellett jönnöm: a zenén kívül semmiben nem vagyok szerencsés.
Egyik alkalommal egy sikeres vállalkozásba befektetőként kerültem bele, rövid időn belül az is csődöt mondott. Párommal, Adrival úgy döntöttem, hogy maradok a zenélésnél" - mondta a Megasztár egykori felfedezettje.
Küszködnek a magyar cégek
Nem csak Kökény Attila bajlódik mostanság cégeivel. A hazai cégstruktúra nem csak kívülről nézve fortyog, de a cégadat változásokat tekintve a cégek belügyei is távol vannak a stabilitástól.
- nyilatkozta nemrég Pertics Richárd az Opten Kft. céginformációs igazgatója.
A cégek tulajdonosi szerkezetében és egyéb alapparamétereiben szükségszerűek lehetnek a változások, azonban a változások gyakorisága árulkodó lehet a cégek életében.
A változások egyik legmeghatározóbb típusa a tulajdonosi szerkezetben történő változások, hiszen ez esetben jó eséllyel alapjaiban változhat a cég jellege. 2016 január és szeptembere között több mint 60 ezer cég esetében változott a tulajdonosi szerkezet valamilyen formában, ami nem túl biztató jelenség a hazai cégstruktúra egészének stabilitására nézve.
JÓL JÖNNE 2,8 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 2 809 920 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót, havi 62 728 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 12,86%), de nem sokkal marad el ettől az MBH Bank 62 824 forintos törlesztőt (THM 12,86%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
- mondja Pertics Richárd.
A tulajdonos vagy székhelyváltozások többnyire még magyarázhatók is lennének életszerű indokokkal, ugyanakkor a főtevékenységek tömeges cseréje már érdekesebb kérdés. 2016-ban több mint 10 ezer cégnek változott a főtevékenysége, tehát a teljes profilváltások száma is jelentős. Ez részben indokolható technikai hatásokkal és tényleges profilváltásokkal, de ez a nagyságrend nem egy túl kiegyensúlyozott gazdaságról árulkodik.
Szintén nem ritka az éven belüli többszöri főtevékenység váltás, ami már önmagában is érdekes kérdéseket vet fel, mindenesetre azt bátran állíthatjuk, hogy az üzleti tervek nem minden cég esetében elég kiforrottak a hosszú távú működéshez.