Pénzcentrum • 2012. szeptember 11. 19:02
Tízből nyolc magyar munkáltató nem kíván változtatni személyzeti állományán, a fennmaradó arányban pedig ugyanannyian terveznek elbocsátást, mint munkaerő-felvételt a következő negyedévben. A Manpower Munkaerő-piaci Mutatója éppen 0%-on áll, idén ez az első olyan felmérés, amikor a munkáltatók várakozásai nem a negatív tartományban vannak.
A megkérdezett munkáltatók 7%-a tervez feltételt és ugyanennyien elbocsátást, így a kettő egyenlege összességében a létszám stagnálását mutatja az év utolsó negyedévére. Az előző felméréshez képest 2 százalékpontos javulást jelent, de az egy évvel korábbi hasonló időszaknál a mutató 1 százalékponttal alacsonyabb.
Országon
belül az alföldi térségben mutatkozott nagyobb javulás, az előző
-9%-ról +2%-ra váltott a negyedéves mutató. Éves összehasonlításban
viszont az egész közép-magyarországi régióban romlott az egyenleg, alig
terveznek a cégek felvételt.
Ha az egyes iparágakat nézzük, akkor azt láthatjuk, hogy egy évvel ezelőtt a gazdaság húzóágazatai optimistábbnak tűntek, és ezt csak a különösen rossz kilátásokkal számoló vendéglátás húzta le. Most viszont minden fontosabb ágazatban a stagnálás felé mutat az egyenleg, a cégek nagyon óvatos létszámgazdálkodásra készülnek.
JÓL JÖNNE 2,8 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 2 809 920 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót, havi 62 728 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 12,86%), de nem sokkal marad el ettől az MBH Bank 62 824 forintos törlesztőt (THM 12,86%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
A
globális adatokból kiderült, megkérdezett országok közel
háromnegyedében pozitív a mutató, viszont csupán 15 országban javult
vagy maradt viszonylag stabil a mutató az előző negyedévhez képest.
Legoptimistábbak: Tajvan, India és Panama.
Legpesszimistábbak: Görögország, Olaszország, Finnország, Írország, Spanyolország, Szlovákia, Hollandia, Csehország és Lengyelország. Csak európai országokban negatív a mutató.
Érdemes még megjegyezni, hogy az Egyesült Államokban 2008 harmadik negyedéve nem volt ilyen kedvező a mutató (+11%). Finnországban viszont a gazdaság húzójának tekinthető gyártás, termelés terén -26%-ra esett vissza. Ugyancsak mínuszban van Lengyelországban az építőipari mutató (-25%), és létszámcsökkenést jelez (-14%) a németországi gyártás, termelés is.