Pénzcentrum • 2011. augusztus 29. 13:04
A vállalkozások hosszabb távú tervezését segítendő, valamint likviditási gondjaira, készletfinanszírozási igényeire adott válaszként a Budapest Bank augusztus végétől kínálja mikro- illetve kis-és középvállalkozások (kkv) részére a Széchenyi Kártya Folyószámlahitelt és a Széchenyi Forgóeszközhitelt.
A Budapest Bank tapasztalatai szerint az elmúlt másfél évben a nehéz általános gazdasági helyzet ellenére már néhány ágazatban, elsősorban a feldolgozóiparban és az exportorientált vállalkozások körében megfigyelhetők az élénkülés jelei. A többi hazai vállalkozásnál még kevésbé érzékelhető a kereslet élénkülése, és ezzel kapcsolatban a beruházási hajlandóság, mivel a cégek nagy része alultőkésített, és likviditási problémákkal küzd, így többségük elhalasztja a nagyobb, kapacitásnövelő fejlesztéseket. A vállalkozások likviditási gondjainak áthidalását illetve készletfinanszírozását, hosszabb távú tervezését segítendő augusztus végétől a BB is elérhetővé tette a Széchenyi Kártya Program egyes termékeit.
Az alultőkésített, de stabil forgalommal rendelkező cégek számára lehet megoldás a Széchenyi Kártya Folyószámlahitel, amely a cég működése során felmerülő forrásigényre: vásárlásra, átutalásra, készpénzfelvételre használható fel. Segítségével a vállalkozások olyan kedvezményes kamatozású hitelhez jutnak, amely egyszerűen, bankkártyával is igénybe vehető. A mikrovállalkozások maximálisan 15 millió forintot, a kkv-k pedig 25 millió forintot vehetnek fel. Nagy előnye a Budapest Banknál igénybe vehető konstrukciónak, hogy a hitel 15 millió forintig tárgyi fedezet nélkül igényelhető. Ezen kívül az is kedvezővé teszi ezt a megoldást, hogy az állami kamattámogatás illetve a Garantiqa - Hitelgarancia Zrt. kezességvállalása révén az ügyfél csökkentett kamatot és díjat fizet a bank részére, és kevesebb biztosítékra van szükség. Így lehetővé válik, hogy a vállalkozások minél szélesebb köre jusson forráshoz igen kedvező feltételek mellett.
A pénzintézet közleménye szerint ezen túl rendkívül gyors elbírálással segíti a forráshoz jutást: a bank sztenderdizált eljárásának köszönhetően csupán 3 munkanapot vesz igénybe a bírálat. A hitel futamideje 2 év (az 1 éves futamidő meghosszabbításával), a bank a cég pénzügyi mérlege alapján vizsgálja a hitelezhetőséget, és az éves forgalom alapján dönti el hitel összegét.
A Széchenyi Kártya Forgóeszközhitel abban segíthet, hogy a termelők forrást találjanak a stabil működéshez szükséges forgóeszközök beszerzésére. A hitelkonstrukció futamideje minimum 12, maximum 36 hónap, az elérhető hitelösszeg a folyószámlahitelhez hasonlóan mikrovállalkozások számára 15, kkv-k számára 25 millió forint lehet. A Széchenyi Kártya Program keretében igényelt hitelek átlagos összege a Budapest Bank várakozása szerint 1-2 éves futamidő mellett a mikrovállalkozásoknál 3-4 millió, kkv-knál 6-7 millió forint lesz. A bank 2012 során várhatóan a Széchenyi Kártya további termékeivel is bővíti majd kínálatát.
A pénzintézet arra törekszik, hogy különféle garanciaprogramokon és együttműködéseken keresztül a lehető legkedvezőbb finanszírozási megoldásokat kínálja ügyfeleinek. A bankban 2011 júniusától elérhető a Magyar Vállalkozásfejlesztési (MV) Zrt-vel kötött szerződés alapján az Új Széchenyi Hitelgarancia. Az MV Zrt. által nyújtott portfolió jellegű garancia kedvező feltételek mellett (gyors átfutási idő és kedvező díj) 80 százalékban fedezi a vállalkozások kapacitásnövelő forgóeszköz finanszírozási igényeit, ezáltal segítve a kkv-szegmens könnyebb hitelhez jutását.
JÓL JÖNNE 2,8 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 2 809 920 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót, havi 62 728 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 12,86%), de nem sokkal marad el ettől az MBH Bank 62 824 forintos törlesztőt (THM 12,86%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
Ugyancsak az ügyfelekkel történő hosszú távú, stratégiai partnerség kialakításához járul hozzá az Eximbank által refinanszírozott hitelkonstrukció. A kis- és középvállalatok mellett június óta nagyvállalatok számára is elérhető konstrukció jelenleg a hazai piacon a legkedvezőbb kamatozású export-előfinanszírozási hitel. Az Európai Beruházási Alappal júliusban kötött garancia-megállapodás pedig lehetővé teszi, hogy a hazai vállalkozók könnyebben juthassanak pénzügyi forráshoz és eszközökhöz vállalkozásuk beindításához, fejlesztéséhez és bővítéséhez.