Pénzcentrum • 2010. október 19. 04:42
Gyakorlatilag megbuktak Erdélyi Mónika vállalkozásai. Szépségszalonjától megszabadult, menyasszonyiruha-szalonját élelmiszerbolttá alakította, a hűtőpult mögül árulja a kreációkat.
2010 nem Mónika éve volt. Az egykori sztárműsorvezetőt sorra érik a kudarcok: kihúzták a lába alól a sok éven át sikeresen futó Mónika-show-t, aztán megkapta a Reggelit, ám a napokban végleg elbúcsúzott tőle az RTL Klub.
Mónika mindig büszke volt arra, hogy üzletasszonyként is megállja a helyét. A Bors utánajárt, hogyan állnak a műsorvezető vállalkozásai, így derült ki, hogy szépségszalonja helyén már más üzlete üzemel, a Lélegzetelállító Elegancia nevű esküvői ruhaszalonjának egyik részéből pedig élelmiszerbolt lett. Azt viszont nem tudni, hogy a lakásdekorációs áruházával mi a helyzet.
Mónika a fitnesztermét is bezárta, tervezett étterme pedig hamvába holt ötlet volt. A lap úgy tudja, néhány hónapig megélhet az RTL Klubtól kapott "bánatpénzből".
Mint arról korábban beszámoltunk, a műsorvezető visszamehetne banki hitelügyintézőnek is: A magyar celeb és a devizahitelek: újrakezdi?
Két év alatt 30 ezer cégfelszámolás
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 19 173 855 forintot 20 éves futamidőre már 6,54 százalékos THM-el, havi 141 413 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a K&H Banknál 6,64% a THM, míg a CIB Banknál 6,68%; a MagNet Banknál 6,75%, a Raiffeisen Banknál 6,79%, az Erste Banknál pedig 6,89%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
A felszámolási eljárások alakulásáról szóló adatok arról tanúskodnak, hogy a 2008 közepén kezdődött gazdasági válság a cégek működésében még mindig erősen érezteti romboló hatását. Az elmúlt két esztendőben összesen 29 281 vállalkozás jutott a felszámolás sorsára, azaz a több mint 600 ezer létező cég 4,85 százaléka.
Az
elemzők ezt a jelenséget elsősorban azzal magyarázzák, hogy romlottak a
hitelezők anyagi lehetőségei, miközben az idén, a múlt év azonos
időszakához képest, mintegy 26 százalékkal nőtt a vállalkozások
fizetésképtelenségi mutatója. A cégek, amelyek a válság kibontakozása
előtt részben hitelből fedezték a növekedéshez szükséges forrásokat,
zömmel felélték tartalékaikat, és a hitelek törlesztése egyre nehezebbé
vált. Sok esetben az előző évekről erre az évre húzódtak át a
kifizetetlen követelések, így a hitelezők jóval előbb kérik a
felszámolási eljárás megindítását, mint korábban. Egyes adósok
végelszámolással próbálják kijátszani a hitelezőket, akik azonban ezt a
trükköt már kiismerték, szigorúbb határidőket szabnak, s ha ez nem
teljesül, elindítják a felszámolást. Jól jellemzi ezt, hogy az idén
eddig a végelszámolások 54 százaléka fordult felszámolásba, holott a
korábbi években ez az arány átlagosan harminc százalék volt.