Pénzcentrum • 2009. június 8. 14:02
Érdekes információk szivárogtak ki a legnagyobb borotvagyártók háza tájáról. A Gilletteről például kiderült, hogy az általa gyártott borotvafej előállítási költsége mindössze 5 penny, azaz 16 forint.
Az persze nem meglepő, hogy sok olyan világszerte ismert termék van, amely rendkívül alacsony előállítási költségéhez képest igencsak sokba kerül, de a briteknél a Gillette most igencsak kiverte a biztosítékot.
A Daily Mail című napilap bennfentes információkra hivatkozva ugyanis azt állítja: a Gillette által gyártott borotvafejek darabja 5 pennybe, azaz alig több mint 16 forintba kerül.
Az 5 penny természetesen a gyártási költséget jelenti, erre jön még 2 penny csomagolási költség. A Gillette haszonkulcsa 1,57 font (516 forint), míg a boltok átlagosan 47,5 pennyt (155 forint) tesznek rá. Ehhez tevődik hozzá még a forgalmi adó, így jön ki a Gillette Fusion Power brit átlagára: egy borotvafej 2,43 fontba, azaz 799 forintba kerül. (Magyarországon a termék ára nagyjából 750 és 1200 forint között mozog.)
A napilap szerint az is érdekes, hogy a legnagyobb brit kiskereskedelmi áruházláncok miért árulják ugyanolyan áron a borotvagyártó termékeit. A hírek szerint már állami szervek is vizsgálják az ügyben felmerült kartellgyanút.
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)
Az árakat elnézve az sem véletlen, hogy a gazdasági válság kirobbanása óta a Gillette (és legnagyobb konkurenciái, főleg a Wilkinson) termékei a leginkább népszerűek a bolti szarkák körében. A szigetországban már a legkülönfélébb biztonsági megoldásokkal próbálkoznak a lopások megelőzése érdekében: olyan érzékelőket tesznek a dobozokra, amely már azt is jelzi a személyzetnek, ha a terméket valaki levette a polcról.