Pénzcentrum • 2024. november 8. 18:45
A nemzetközi szállodaláncok rangsorában meglepő eredmények születtek: a kevésbé ismert spanyol márkák vezetik a listát, míg a nagy nevek alulteljesítettek. A több mint 2000 válaszadó bevonásával készített felmérést, amelyben a résztvevők az elmúlt év során szerzett tapasztalataikat értékelték.
A felmérés során a válaszadók tíz szempont alapján, ötcsillagos skálán értékelték tartózkodásukat, figyelembe véve olyan tényezőket, mint a tisztaság, az ágyak kényelme, az ügyfélszolgálat és az ár-érték arány. Az összesített pontszámot az általános elégedettség és a márka ajánlásának valószínűsége alapján számították ki.
Az eredmények meglepő képet mutatnak: a jól ismert szállodaláncok nem feltétlenül nyújtják a legjobb élményt. A Hilton tulajdonában lévő négy márka, valamint a Wyndham, a Holiday Inn és az Ibis Budget a rangsor alsó felében végeztek - közölte a Daily Mail.
A lista végén, mindössze 57%-os eredménnyel a francia tulajdonú Campanile lánc áll. Bár az átlagos szobaár kedvező, mindössze 64 font, a márka mégis csak kétcsillagos értékelést kapott az ár-érték arányra. A tisztaság, a fürdőszobák, a hálószobák és a közösségi terek minősége is hasonlóan alacsony pontszámot ért el.
A Hampton by Hilton 58%-os ügyfélpontszámmal a második legrosszabb eredményt érte el. A Which? jelentése szerint: "A Hampton by Hilton a tíz értékelt kategóriából ötben csak két csillagot kapott, beleértve az ár-érték arányt, a fürdőszobákat, az ételeket és italokat, a közösségi helyiségeket és a dekorációt."
A rangsor másik végén az Iberostar, a Paradores Hotels és a Riu holtversenyben végeztek az első helyen, 85%-os ügyfélpontszámmal. Mindhárman elnyerték a "Which? Recommended Provider" státuszt, az Iberostar és a Paradores Hotels pedig a "Great Value" jelvényt is megkapta.
Az Iberostar szállodabirodalmat eredetileg egy mallorcai kézműves cipészcsalád alapította. A Which? szerint: "A márka a felmérésben részt vevők körében lenyűgözően sok öt- és négycsillagos minősítést kapott, és sokan mondták, hogy szívesen visszatérnének, dicsérve az 'első osztályú' ügyfélszolgálatot és a 'gyönyörű' területet."
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 19 173 855 forintot 20 éves futamidőre már 6,54 százalékos THM-el, havi 141 413 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a K&H Banknál 6,64% a THM, míg a CIB Banknál 6,68%; a MagNet Banknál 6,75%, a Raiffeisen Banknál 6,79%, az Erste Banknál pedig 6,89%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
A Riu szintén kiváló értékeléseket kapott. A Which? megjegyzi: "Az étel- és italkínálat is lenyűgözte a vendégeket, öt csillagot kaptak a kiváló minőségű büfék és a steaktől a sushiig mindent kínáló speciális éttermek."
A Paradores Hotels különleges élményt kínál a spanyolországi kulturális tartózkodásra vágyóknak. Ezek az állami szállodák az ország legpompásabb és legtörténelmibb épületeiben találhatók, felújított kastélyokban, palotákban vagy akár kolostorokban.
Rory Boland, a Which? Travel szakértője összegzésként elmondta: "Felmérésünk szerint a kisebb és családi vezetésű márkák gyakran megelőzik a legismertebb neveket, ha kivételes nyaralásról van szó, a spanyol márkák pedig a táblázat élén állnak."