Figyelem, ismét csalók élnek vissza a BKK nevével: semmit se vegyél tőlük, baj lehet belőle

Blikk2024. október 14. 17:02

Ismét csalók élnek vissza a BKK nevével a Facebookon - számolt be a Blikk.

Ismét csalók élnek vissza a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) nevével a közösségi médiában. Egy gyanús Facebook-oldalon, amely a "Budapest tömegközlekedés" nevet viseli, olyan hamis akciót hirdettek meg, amely szerint a BKK fennállásának 14. évfordulója alkalmából 500 darab Budapest-bérletet sorsolnak ki.

Ez az állítólagos nyereményjáték azonban nem más, mint átverés.

A megtévesztő bejegyzés alatt számos hamis profil kommentjei olvashatók, amelyekben azt állítják, hogy már meg is kapták a rendkívül kedvezményes, mindössze 950 forintba kerülő, fél évig érvényes bérletet. Azonban alaposabb vizsgálat után kiderül, hogy ezek a profilok frissen létrehozottak, és a rajtuk szereplő képek hamisítványok.

A bejegyzésben található link nem a BKK hivatalos weboldalára, hanem egy gyanús "history303.com" nevű oldalra irányítja a felhasználókat. Bár az oldal magyar nyelvű szövege viszonylag helyesnek tűnik, a nyereményjáték kérdéseinél már egyértelműen látszik, hogy csupán gépi fordításról van szó.

Nem ez az első ilyen eset egyébként - az elmúlt időszakban számos bejelentés érkezett a BKK-hoz adathalász csalók tevékenységéről, akik a közlekedési vállalat nevében hirdettek különböző utazási kedvezményeket.

Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!

A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)

A BKK közleménye szerint ezek a megtévesztő Facebook-oldalak a vállalat arculati elemeit és fényképeit felhasználva hirdetnek ingyenes vagy kedvezményes árú jegyeket és bérleteket. A közlekedési központ figyelmeztet, hogy ezeknek az oldalaknak kizárólagos célja a felhasználók személyes és bankkártyaadatainak megszerzése.

A BKK arra kéri az utasokat, hogy legyenek körültekintőek, és csak a hivatalos csatornákon keresztül vásároljanak jegyeket és bérleteket. Az ilyen jellegű csalások elkerülése érdekében fontos, hogy mindig ellenőrizzük az információk forrását, és ne adjuk meg személyes adatainkat gyanús weboldalakon.

Címkék:
közlekedés, bkk, csaló, Budapest, hamis, facebook, csalók, központ, bkkinfo, blikk,