Ezek a legolcsóbb úti célok Európában: így tényleg fillérekből kijöhet egy nyaralás

Pénzcentrum2023. február 12. 15:33

Egy ország kultúrájának megismerésénél nincs jobb, mint egy pár napos intenzív városnézés, mely során a lehető legtöbb információt begyűjtjük. Szerencsére ma már rengeteg európai főváros karnyújtásnyira került az olcsó repjegeknek hála, ugyanakkor nem szabad megfeledkezni arról, hogy bizonyos rejtett költségek felmerülhetnek utazás során, például ha a kiszemelt országban a szolgáltatások árai az egekben vannak. Hogy senkit ne érjen kellemetlen meglepetés, a legfrissebb adatok alapján összeszedtük a legolcsóbb európai városokat 2023-ra.

Egy kellemes városban eltöltött idő az egyik leghatékonyabb módja annak, hogy megismerkedjünk az adott ország kultúrájával. A városlátogatások olyan teljes körű, mélyreható elmélyülést nyújtanak, amire a tengerparti üdülőhelyek és a távoli vidéki szállodák ritkán képesek.

A kulturális gyorstalpaló tanfolyamoknak azonban ára van, méghozzá rejtett ára – erről már több alkalommal is írtunk a Pénzcentrumon. A pár ezer forintos repülőjegyek Budapestrtők Velencébe már hamar elkelnek, de Velence Európa egyik legdrágább városának számít, ami a szállást és az étkezést illeti. Éppen ezért a CNTraveller friss adatok alapján összeszedte a legolcsóbb európai városokat 2023-ra.

Athén, Görögország

A Post Office City Costs Barometer idei kiadványa szerint Görögország történelmi fővárosa a legolcsóbb hely egy európai városlátogatáshoz, sőt, megállapította, hogy az árak 15 százalékkal csökkentek 2021 óta. Az athéni szállodák különösen jó ár-érték arányúak, rengeteg kis családi és butikszobával. A felmérés szerint két éjszaka egy háromcsillagos szállodában két vendég számára átlagosan 40 ezer forint.

Lisszabon, Portugália

Budapestről több olcsó fapados is repül Lisszabonba, és bár a portugál főváros díjnyertes éttermeiről híres, az utazók olcsón vacsorázhatnak - Athén után ez a legolcsóbb város. Egy háromfogásos vacsoráért átlagosan 15 ezer forint körül kell fizetnünk. A tömegközlekedés 1,5 euró körüli összegbe kerül, egy sör nagyjából 2 euró. Emellett Lisszabonban rengeteg megfizethető árú szálloda áll rendelkezésre, de sokat spórolhat, aki Airbnb-t választ. A város néhány legtrendibb Airbnb-je a Lapa negyedben éjszakánként 20 ezer forint körüli összegért foglalható.

Klagenfurt, Ausztria

Klagenfurt Ausztria egyik legolcsóbb városának számít, a főételek 6 euró körül vannak, a Benediktinerplatzon található termelői piac remek hely a helyi alkudozáshoz, és a Wörthersee keleti partján fekvő való fekvése az egyik legfestőibb várossá teszi Klagenfurtot. Júniusban a legolcsóbb a látogatás, mielőtt a nyaraló tömegek és a vad fürdőzők ellepik a vízpartot.

Kaunas, Litvánia

Vilnius már régóta vezeti a legolcsóbb nyaralóhelyek listáját, de a tőle nyugatra fekvő Kaunas még nála is olcsóbb. Az évente megrendezésre kerülő CityTelling Fesztiválon a város zsidó örökségét a középpontba helyező előadások és kiállítások széles választéka várja a látogatókat, és a legtöbb eseményre ingyenes a belépés. Egy négycsillagos szállodai szoba pedig mindössze 24 ezer forintba kerül éjszakánként. A Baltikum legszebb városára nyíló kilátásért az Aleksoto-hegyre felvezető siklóvasút mindössze néhány euróba kerül.

Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!

A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)

Brassó, Erdély, Románia

Brassót a Déli-Kárpátok veszi körül és a történelmi Erdély fővárosaként tartják számon. A város számtalan látnivalóval várja a turistákat, itt tényleg sokat tanulhatunk Erdélyről is és természetesen túrázásra is van lehetőséged az egykori Barcaság területén. A Tampa-hegy tetejére felvezető drótkötélpálya mindössze 20 lejbe (1500 forintba) kerül, és a szállást is megúszhatjuk 20 ezer forint alatt éjszakánként.

Szófia, Bulgária

A Post Office Holiday Money Report 2022 című jelentésében Bulgária nem csak a legolcsóbb európai úti célként végzett az élen (Törökországgal együtt), de az ország a világ legolcsóbb síközpontjainak is otthont ad. A főváros, Szófia alig több mint 10 km-re fekszik a Vitosha-hegységtől, amely lenyűgöző téli feltételeket biztosít a hóőrültek számára, és a franciaországi vagy olaszországi síközpontok árának töredékébe kerül. A bor és a bolgár sörök köztudottan olcsók, Szófia belvárosa pedig híres az energikus hangulatáról.

Tbiliszi, Grúzia

Míg a kontinensen túli a legdrágább hely Grúziában, európai mércével mérve rendkívül megfizethető a nyaralók számára. Az elmúlt néhány évben új szállodák egész sora nyílt meg Tbilisziben, már akár 10 ezer forint alatt is találunk szállást. Az ínyenceknek érdemes asztalt foglalniuk a Barbarestanban, egy családi étteremben, ahol az ételek autentikus receptek alapján és helyi alapanyagokkal készülnek, és ahol fejenként 18 ezer forint körüli áron lehet enni – ez nem rossz egy olyan helytől, amelyet a World's 50 Best Restaurants (A világ 50 legjobb étterme) közé választottak.

Címkék:
utazás, euró, forint, európa, turizmus, város, instagram, legolcsóbb, szállodák,