Pénzcentrum • 2023. január 4. 19:04
Amelyik fürdő talpon maradt és nem zárt be az energiaárak elszabadulásával párhuzamosan, az kemény áremelést kénytelen végrehajtani. Átlagosan 10-30 százalékkal kell számolnunk, de van olyan vidéki termálfürdő, ahol majdhogynem megháromszorozták a belépőjegyek árát: 1400 forintról emelték 4000-re.
Mint ahogy arról a Pénzcentrum korábban már beszámolt, meredeken emelkednek a hazai fürdőbelépők 2023-ban: több helyen akár 30 százalékkal is többe kerülhetnek mostantól.
A Veresegyházi Termálfürdő azonban ennél is drasztikusabb áremelést hajtott végre: majdhogynem megháromszorozta a belépőjegyek árát: 1400 forintról emelték 4 ezerre.
Információink szerint a keddi nyitás óta ez többeknél kiverte a biztosítékot, csak ma délig legalább 25-en fordultak vissza a pénztártól, akik ezt az árat már nem voltak hajlandóak kifizetni. Korábban rendszerint jó ár-érték aránya miatt az idősebb korosztályból látogatták ezt a termálfürdőt, melynek jelenlegi területén egy nyitott termál- és egy gyerekmedence, illetve szauna és játszótér várja a vendégeket. A veresegyházi termálvíz összetétele a Széchenyi fürdőjéhez hasonló, ennél fogva ízületek degeneratív betegségei, idült és félheveny ízületi gyulladások kezelésére, ortopédiai, baleseti műtétek utókezelésre alkalmas.
Nem könnyű a helyzet
Nyilván a rezsiköltségek ilyen drasztikus mértékben való megemelkedését, egyetlen önkormányzat sem tudja könnyen kigazdálkodni, ezért kénytelenek racionalizálni a működésüket, vagy árat emelnek.
JÓL JÖNNE 2,8 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 2 809 920 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót, havi 62 728 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 12,86%), de nem sokkal marad el ettől az MBH Bank 62 824 forintos törlesztőt (THM 12,86%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
Még októberben írtunk arról, hogy országszerte sorra zárnak be a fürdők, miután éppen csak kiheverték a Covid-járvány okozta károkat, szusszanásra sem volt idejük: szembe kell nézniük az energiaárak és a fenntartási költségek folyamatos növekedésével, sőt az infláció miatt a vendégek elmaradásával is számolniuk kell.