NapiCsárt • 2019. november 8. 14:02
Átlagosan azt lehet mondani, hogy 10-ből 6 magyar boldognak vallja az életét, ellenben 10-ből négyen már csak néha vagy nagyon ritkán érzik ugyanezt. Az uniós átlagnál pedig összesítésben kevesebb a boldog ember idehaza, mint Európában.
2018-ban az uniós állampolgárok 62 százaléka vallotta magát boldognak - derült ki az Eurostat friss jelentéséből. A friss adatok azt mutatják meg, hogy a megkérdezettek hány százaléka érezte magát boldognak a kérdésfeltevést megelőző 4 hétben. A válaszok alapján pedig rangsorolták az EU-s országokat.
Az adatok alapján a legtöbb boldog állampolgár Belgiumban, Hollandiában és Ausztriában él az EU-ban. De 70 százalék feletti válaszadó vallotta magát mindig vagy szinte mindig boldognak Finnországban, Luxemburgban és Spanyolországban is.
Mi, magyarok - talán nem is akkora meglepetésre - az EU-s átlag alatt maradtunk, a hazai válaszadóknál a boldogok aránya 57,8 százalék volt, azaz 10-ből hat magyar azért többnyire jól érzi magát a bőrében. A környező országok közül egyébként Ausztriában és Szlovéniában volt több boldog ember, mint hazánkban. Romániát és Horvátországot utcahosszal lehagytuk.
Az adatokból az is kiolvasható továbbá, hogy 10 magyarból megközelítőleg 3 csupán néha érzi boldognak magát, míg 10-ből 1 honfitársunk kifejezetten ritkán érzi csak boldognak magát. Ezzel szemben csupán a lakosság 1,8 százaléka vallotta azt, hogy soha nem érez boldogságot.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 19 173 855 forintot 20 éves futamidőre már 6,54 százalékos THM-el, havi 141 413 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a K&H Banknál 6,64% a THM, míg a CIB Banknál 6,68%; a MagNet Banknál 6,75%, a Raiffeisen Banknál 6,79%, az Erste Banknál pedig 6,89%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
Az összesített európai lista végén egyébként a lettek végeztek a maguk 31 százalékos arányukkal. Ez azt jelenti, hogy a sereghajtó országban 10-ből csupán 3 ember vallja magát többnyire boldognak, ez fele annyi, mint a magyar adat.