Gosztola Judit • 2019. április 14. 07:02
Húsvétkor aki megteheti, útnak indul, és nagyjából mostanra már meg is teltek a hazai szállodák. Utánajártunk, melyek a legnépszerűbb úti célok, és annak is, vajon tényleg csak a pihenőkártyák zsebeiről költjük a pénzt?
2019 februárjában a belföldi vendégek által eltöltött éjszakák száma 0,6 százalékkal nőtt az előző év azonos időszakához képest. A kereskedelmi szálláshelyek összes bruttó árbevétele 7 százalékkal emelkedett. Feltehetően a növekedés folytatódik.
Mióta a Nagypéntek is szabadnap, egyre többen használják ki ezt a 4 napot valamilyen pihenésre.
- mondta el a Pénzcentrumnak Kovács István, a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének elnöki tanácsadója.
Tehát továbbra is sokan választják az itthoni pihenést az Utazzitthon.hu adatai alapján az előző évekhez hasonlóan
A március hosszú hétvége forgalmához viszonyítva az áprilisi hosszú hétvége sokkal élénkebb, ami valószínűleg a barátságosabb (nagyobb a valószínűsége a jó időnek) időjárásnak is köszönhető.
2018-hoz képest idén sokkal korábban beteltek a felkapott régiók szálláshelyei, aki utolsó hetekre hagyta a szobafoglalást az nagy valószínűséggel nehezen találja meg a megfelelőt. Árak tekintetében átlagosan 5 -10 százalék körüli áremelés volt a jellemző, az időtartamot tekintve a 3 éjszakás foglalások vannak többségben - mondta el Nagy Viktória, az Invia marketing menedzsere.
Hová utazunk?
Akár csak tavaly, idén is Nyugat-Dunántúl a legkeresettebb, a szálláshelyek típusát figyelembe véve pedig egyértelműen a széleskörű szolgáltatást kínáló wellness szállodák viszik a prímet, de egyre népszerűbbek a családias hangulatot kínáló panziók is - derül ki az Invia belföldi partnere, az Utazzitthon.hu adataiból.
A legkeresettebb desztinációk a fürdővárosaink, ezek között is élen jár Hajdúszoboszló, de Hévíz, Harkány és Sárvár is dobogós. A főváros környékére látogatók Visegrád, Esztergom és Cegléd wellness szállodáit választották előszeretettel.
És bár idén későbbi időpontra esik az ünnep, még sem sikerült előkelőbb helyre kerülnie a balatonirégiónak, akik mégis a tó partján ünnepelnének, ők főként Siófokot, Balatonfüredet és Zamárdit választják, feltehetően azért mert itt a megbízható wellness hotelek száma is magasabb.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 19 173 855 forintot 20 éves futamidőre már 6,54 százalékos THM-el, havi 141 413 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a K&H Banknál 6,64% a THM, míg a CIB Banknál 6,68%; a MagNet Banknál 6,75%, a Raiffeisen Banknál 6,79%, az Erste Banknál pedig 6,89%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
De mégis miből?
Egy ilyen utazás azonban nem olcsó mulattság, 4 fő egy 3 csillagos szállodában mindenfajta megerőltetés nélkül el tud költeni 200 ezer forintot 3 nap alatt. De mégis miből utaznak ennyien.
A munkáltató 2019. január 1-jétől béren kívüli juttatásra vonatkozó kedvező közteherfizetés - ahol az összes közteher 34,5 százalék - mellett kizárólag a Széchenyi pihenő (Szép) kártya alszámláira nyújthat támogatást. Tehát akkor pihenőkártyával utaznak a magyarok - gondolhatnánk. Ám a helyzet nem ilyen egyszerű.
Kérdésünkre, hogy milyen mértékben befolyásolja a SZÉP Kártya a belföldi vendégéjszakák számának alakulását, Kovács István elmondta:
"Folyamatosan készítünk elemzéseket, figyelmemmel kísérjük a kártyák használatát, és ezekből az derül ki, hogy a belföldi szállodákban fizetett szállásdíj bevételnek éves átlagban a 20 százalékát fizetik SZÉP Kártyával. Lehetséges, hogy húsvétkor ennek az aránya valamivel magasabb lesz. Hangsúlyozta, hogy
Ennek ellenére idén februárban már érezhető volt, a törvénymódosítás hatása, hiszen 15,6 százalékkal magasabbak voltak pihenőkártya-költések - olvasható a Magyar Turisztikai Ügynökség közleményében. Az év első két hónapjában a kereskedelmi szálláshelyek szállásdíj-bevételének növekedési üteme 7,2 százalékos volt, és elérte a 30 milliárd forintot.
Ezt erősíti meg az is, hogy 2019 első negyedévében a Szallas.hu-n foglalt szállások 11,2 százalékánál jelölték meg előzetesen a SZÉP-kártyás fizetési módot - mondta el a Pénzcentrumnak Keresztes Nóra, a Szallas.hu marketing menedzsere.