Ellepték a turisták Budapestet: 20 százalékkal nőtt a szálláshelyek árbevétele

MTI2018. február 13. 09:01

A kereskedelmi szálláshelyek bruttó szállásdíj-árbevétele mintegy 20 százalékkal, 139,8 milliárd forintra nőtt tavaly 2016-hoz képest, a bevételek 96,5 százalékát, 134,9 milliárd forintot a szállodákban könyvelték el - közölte a Budapesti Fesztivál és Turisztikai Központ (BFTK).

Tavaly a vendégéjszakák száma meghaladta a 10 milliót a fővárosban, ahol több mint 4,2 millió vendég szállt meg. A vendégéjszakák száma először haladta meg az évi 10 milliót Budapesten.

A vendégek 85,6 százaléka külföldi volt, a vendégéjszakák 88,2 százaléka származott külföldiektől. A legtöbben az Egyesült Királyságból, az Egyesült Államokból, majd Németországból jöttek a fővárosba.
A legdinamikusabb árbevétel-növekedési ütemet a 36 százalékkal a kategória nélküli szálláshelyek jelentették, és 21,8 százalékkal a 4 csillagosak.

Az összesítőből kiderült, hogy tavaly a vendéglátóhelyi és egyéb szolgáltatásokból - például reggeliből, ajándéktárgy értékesítésből - származó árbevételekkel együtt a kereskedelmi szálláshelyek összesített bruttó árbevétele meghaladta a 200 milliárd forintot. A közlemény szerint az egy kiadható szobára jutó bruttó szállásdíj-árbevétel (REVPAR) a tavaly átlagosan 17 871 forint volt, míg az egy kiadható szobára jutó összes bruttó bevétel (TREVPAR) 27 285 forint. Előbbi 18,7 százalékkal, utóbbi 17,6 százalékkal nőtt 2016-hoz képest.

Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!

A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)

Tavaly decemberben a kereskedelmi szálláshelyek bruttó szállásdíj-árbevétele megközelítette a 10,3 milliárd forintot, amelynek 90 százaléka külföldi vendégektől származott. Az év utolsó hónapjában az egy kiadható szobára jutó bruttó szállásdíj-árbevétel 15 292 forint, az összes bruttó árbevétel pedig 25 212 forint volt. Ez jelentős, 9 százalék körüli bővülés 2016 azonos időszakához képest, ugyanakkor 10 százalékkal az éves átlag alatt marad.

A közlemény kitért arra is, hogy 2017 decemberében a legtöbb vendégéjszakát, majdnem 190 ezret az V. kerületben töltöttek, a bulinegyedet is magában foglaló VII. kerületben pedig több mint 127 ezret. A vendégéjszakák száma a VI. kerületben meghaladta a 88 ezret, míg a VIII. kerületben a 87 ezret. A legmagasabb növekedési ütemet, 29 százalékot a megelőző év azonos időszakához képest a IX. kerületben mérték, amely négy újonnan nyitott szállodának köszönhető.

Címkék:
utazás, szálloda, Budapest, turizmus,