Pénzcentrum • 2017. június 10. 12:01
Idén áprilisban a külföldi vendégek által eltöltött éjszakák száma 22, a belföldi vendégeké 28 százalékkal bővült az egy évvel korábbi szinthez képest - jelentette a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Az átlagos tartózkodási idő nőtt a kereskedelmi szálláshelyeken, amelyek - folyó áron számolt - bruttó árbevétele 27 százalékkal emelkedett. Az adatok értékelésénél figyelembe kell venni, hogy idén a húsvét áprilisban, míg 2016-ban márciusban volt. A szezonálisan kiigazított, vendégéjszakában mért vendégforgalom 14 százalékkal nőtt.
Idén áprilisban az előző év azonos hónapjához képest a külföldi vendégek száma 16, az általuk eltöltött vendégéjszakáké 22 százalékkal (1,2 millióra) emelkedett. A vendégéjszakában mért forgalom közel kétharmada Budapesten koncentrálódott, ahol 20 százalékos volt a növekedés. Az ország Budapesten kívüli területén ezt meghaladó, 25 százalékos növekedést mértek a kereskedelmi szálláshelyek.
A belföldi vendégek száma 21, az általuk eltöltött vendégéjszakáké 28 százalékkal bővült, és megközelítette a 996 ezret. A vendégéjszakában mért forgalom mindegyik szállástípusban és turisztikai régióban kétszámjegyű növekedést ért el. A szállodák szobakihasználtsága 8,4 százalékponttal, 61 százalékra nőtt.
NULLA FORINTOS SZÁMLAVEZETÉS? LEHETSÉGES! MEGÉRI VÁLTANI!
Nem csak jól hangzó reklámszöveg ma már az ingyenes számlavezetés. A Pénzcentrum számlacsomag kalkulátorában ugyanis több olyan konstrukciót is találhatunk, amelyek esetében az alapdíj, és a fontosabb szolgáltatások is ingyenesek lehetnek. Nemrég három pénzintézet is komoly akciókat hirdetett, így jelenleg a CIB Bank, a Raiffeisen Bank, valamint az UniCredit Bank konstrukcióival is tízezreket spórolhatnak az ügyfelek. Nézz szét a friss számlacsomagok között, és válts pénzintézetet percek alatt az otthonodból. (x)
A kereskedelmi szálláshelyek bruttó árbevétele 27 százalékkal (36 milliárd forintra), ezen belül a szállásdíjbevétel 33 százalékkal (22 milliárd forintra), az egyéb bevétel 25 százalékkal (7,5 milliárd forintra), a vendéglátás bevétele 14 százalékkal (6,9 milliárd forintra) emelkedett. Széchenyi Pihenőkártyával a kártyatulajdonosok 35 százalékkal többet költöttek a kereskedelmi szálláshelyeken.
Az áprilisban működő kereskedelmi szálláshelyek közel 1,5 milliárd forint értékben fogadtak el SZÉP-kártyát, ennek az összegnek a túlnyomó része (89 százaléka) a szállodákhoz folyt be.