Pénzcentrum • 2017. június 9. 16:45
Nehéz időszakot él Gregor Bernadett és családja, ugyanis férje elvesztette állását. Tavaly azt nyilatkozta a színésznő, hogy két fizetésből is nehezen jönnek ki. Most a nyaraláson is spórolnak, külföldi út szóba sem jöhet.
Nehéz időszakot él Gregor Bernadett és családja, ugyanis férje elvesztette állását. Tavaly azt nyilatkozta a színésznő, hogy két fizetésből is nehezen jönnek ki. A hot! magazinnak most arról beszélt, megtanulta okosan beosztani a pénzt, így a nyári vakáció sem kerülhet veszélybe. Igaz, tengerparti nyaralás szóba sem jöhet.
A lapnak azt mondta, nem is nagyon vágyik rá. Szerinte túl sok macerával jár a pakolás, az utazás, arról nem is beszélve, hogy fölösleges pénzkidobásnak tartja. "2008-ban voltam utoljára külföldi vakáción- mondta a színésznő. Most a nyarakat a balatonparti nyaralójukban töltik.
A Balaton a sláger
Nem csak Gregor Beranedtték esküsznek a Balatonra. A KSH tavalyi, belföldi turizmust vizsgáló kiadványa szerint a magyarok legnépszerűbb úti célja Közép-Magyarország, Balaton és Észak-Magyarország. Ha a négy és annál több éjszakás utazásokat nézzük, akkor a Balaton viszi a pálmát: a magyar tenger megunhatatlan.
Ha a külföldi uatakat nézzük, az elmúlt 10 évben nagyon népszerű volt Görögország, Olaszország és persze Horvátország is a magyarok körében. Régóta vita folyik arról, hogy vajon az Adrián vagy a Balatonnál jobb-e nyaralni. Számos érv szól mind a kettő mellett. A Pénzcentrum megnézte, anyagilag melyikkel járunk jobban.
Azt találtuk, hogy a szállás ugyan sokkal olcsóbb lehet a tengerparton, mint a Balatonnál, az útiköltségek viszont ellensúlyozni tudják a különbséget. Ha a teljes költést nézzük, akkor azt láthatjuk, hogy:
- apartmannal 10 ezer forinttal,
- hotellel 28 ezer forinttal,
- Airbnbvel pedig 13,5 ezer forinttal
járunk jobban, ha a balatoni nyaralást választjuk. Ez alapján tehát gyakorlatilag azt kell eldöntenünk, hogy a plusz utazási idő és a plusz költségek megérik-e a plusz díjakat.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 19 173 855 forintot 20 éves futamidőre már 6,54 százalékos THM-el, havi 141 413 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a K&H Banknál 6,64% a THM, míg a CIB Banknál 6,68%; a MagNet Banknál 6,75%, a Raiffeisen Banknál 6,79%, az Erste Banknál pedig 6,89%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
Miből finanszírozzuk a nyaralást?
Sokan személyi kölcsönt vesznek fel, hogy ki tudják fizetni az egy hetes családi nyaralást. Ha a legmegfelelőbb konstrukciót választjuk, akkor sokat spórolhatunk. Ebben segíthet a Pénzcentrum kalkulátora.
Hogy megkönnyítsük a dolgodat, elvégeztünk egy gyors számítást. 200 ezer forintos hitelösszeggel, 1 éves futamidővel, és az alapbeállítással kalkuláltunk, vagyis, hogy a keresetünk nem haladja meg a havi nettó 250 ezer forintot (az otthonszépítő és ingatlanfelújításra szoló személyi kölcsönöket most nem vettük figyelembe).
A fenti beállítások alapján jó választás lehet a Mohácsi Takarék Bank Fix Takarék Személyi Kölcsöne. 16,14 százalékos THM és 17676 forintos törlesztőrsézlet mellett juthatunk hozzá a 200 ezer forinthoz. A Budapest Bank Hitel Expressz néven futó terméke is jó lehet. 24,80 százalékos THM mellett havi 18773 forintos törlesztővel fizethetjük vissza a hitelösszeget. Ha a Cetelem Mindig kéznél kölcsön fantázianevű hitelkonstrukcióját választjuk, akkor 33,18 százalékos THM-re és 19399 forintos törlesztőrészletre számíthatunk.
Címlapfotó: Mohai Balázs/MTI