Pénzcentrum • 2017. április 12. 11:31
Egyre jobban közeledik a határidő: május 31-én ugyanis eltűnnek a SZÉP kártyákra 2015-ben feltöltött összegek. A hamarosan lejáró pénzeket elkölthetjük többek között: szállásra, étkezésre, sportolásra, de akár egyéb szórakozásra is, ez pedig most igazán jól jöhet az előttünk álló 4 napos hosszú hétvégén.
A bankok tapasztalatai szerint sokan az utolsó pillanatra hagyják a SZÉP kártyáikon lévő összegek elköltését. Olyan nagyon sokáig azonban már nem szabad várunk, hiszen azokat a pénzeket, amiket a munkáltatók még 2015-ben utaltak a SZÉP kártyánkra,
Mi lesz azzal a pénzzel, ami a kártyákon marad?
A fel nem használt összegeket a SZÉP kártyát kibocsátó intézmény köteles visszautalni a munkáltatónak, akitől a feltöltés érkezett.
- tudta meg a Pénzcentrum az OTP banktól.
A K&H banknál tavaly, a 2014-ben feltöltött összeg mindössze fél százaléka veszett el, míg az MKB banknál 164 millió forintot nem költött el a 27 ezer jogosult. Az elmúlt évekhez képest nem volt nagy eltérés, a kártyákon maradt összegek az 5-6 ezer forint körül mozogtak a banknál.
- tette hozzá a bank.
Mennyit kell még mostanában elkölteni?
- A K&H SZÉP kártyákon még 400 millió forint vár elköltésre idén májusig.
- Az MKB Baknál a 2015-ben feltöltött 12,5 milliárdból mindösszesen 576 millió forint vár még elköltésre. Mintegy 35 ezer munkavállalónak van még május 31-én lejáró egyenlege.
- Az OTP SZÉP kártyáin még közel 3 milliárd forint 2015-ben kiutalt juttatás pihen, és közel 200 ezer munkavállaló lehet érintett.
Mire használhatjuk fel ezt a pénzt?
A május végi határidőig még két hosszú hétvége is vár ránk: április 14-17-ig 4 napot pihenthetünk egyhuzamban, míg április 29- május 1 között 3 napot.. Ez a két hosszú hétvége pedig kiváló alkalom arra, hogy elköltsük a SZÉP kártyákról a lejáró pénzösszegeket.
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)
- Érdemes tudunk, hogy a szabadidő és rekreációs alszámla nem csupán uszodákban, fürdőkben vagy különböző kulturális szolgáltatásokra, hanem például speciális gyógyászati technikákra és bizonyos egészségügyi vizsgálatokra is költhető, de mehetünk belőle állatkertbe vagy élményparkba is.
- A vendéglátás utalványrészből szintén strandolhatunk és gondoskodhatunk az ellátásunkról, ebédről, vacsoráról.
- A szálláshely alszámlából akár előre is lefoglalhatjuk és kifizethetjük a tervezett utazásunk szállásköltségeit. Emellett pedig ezt a kártyatípust költhetjük utazásszervezési szolgáltatásra, gyógyfürdő- illetve strandbelépőre is.
Hova, mennyiért?
Aki a mostani hosszú hétvégén utazna el valahova, annak nem árt sietnie, hiszen hamar betelnek a legjobb helyek. Persze még mindig találhatunk fillérekért is szállásokat. A Pénzcentrum körképe szerint például egy Siófoki panzióba 1400 forintért pihenthetünk meg egy éjszakára - az árban persze az ellátás nincsen benne. Balatonlellén pedig egy apartmanos szállás 1 500 forintba kerül egy éjszakára, míg a Kiskunmajsai Thermál Motelbe 1 750 forintba kerül egy éjszaka ellátás nélkül.
Aki fürdőzni menne a fővárosban, annak a Széchenyi Gyógyfürdőben hétvégén 5 600 forintot kell fizetnie a napi belépőért, amihez kabinos öltöző is jár. A Rudas Gyógyfürdőben pedig a napi kabinos gőzbelépő pedig 3 700 forintba kerül. De akár Aqua Worldben is fizethetünk a SZÉP kártyánkkal. A családi egész napos belépő itt 2 felnőtt és 2 (14 év alatti) gyermek részére például 10 490 forintba kerül.
Az állatkert meglátogatása is jó program lehet a hosszú hétvégén. A Fővárosi Állat- és Növénykertbe a felnőtt belépő 2 800 forintba kerül, míg a 2-14 év alatti gyermekeknek 1 900 forint. A diákjegy 2 000, a nyugdíjas pedig 2 300 forintba került, 2 éves kor alatt pedig a belépés díjtalan.