Pénzcentrum/InfoRádió • 2016. augusztus 20. 14:34
Csaknem ötven viharjelző állomás működik nyáron a Balatonnál. Július óta pedig már a szárazföldi berendezések mellett a szolgálati hajókon sárga, illetve piros zászló jelzi a veszélyt.
Sisakkamerával rögzített, viharban készült felvételt tett közzé a Balatoni Vízirendészeti Rendőrkapitányság. Az új felszereléssel a tervek szerint a mentőakciókat is felveszik majd.
Minden magyarországi tavon működnek viharjelző rendszerek, a legtöbb állomás a Balatonnál található - összegezte a szezon kezdetekor Tollár Tibor, az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság vezetője.
- közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság vezetője. Tollár Tibor hozzátette: a Tisza tónál további állomások létesítését tervezik.
Idén újdonság, hogy az állomások villogó jelzései mellett a szolgálati hajókon sárga és piros zászlók figyelmeztetnek az első, illetve másodfokú viharjelzésre.
Elsőfokú jelzés esetén a viharjelző percenként 45-öt villan. Ilyen esetben úszni, csónakkal vagy más sporteszközzel csak a parttól számított 500 méteren belül szabad tartózkodni.
A Balatoni Vízirendészeti Rendőrkapitányság közleményében arra hívta fel a figyelmet, hogy aki nem tud úszni, az ne menjen be a természetes vizekbe, vízi járműveken pedig használjanak mentőmellényt.
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)
Érdemes odafigyelni a vízbe ugráláskor is: hiszen a természetes vizeknél sokszor nehéz felmérni, milyen mély a víz, és veszélyes felhevült testtel beugrani is.
A Rendőrkapitányság arra kéri a strandolókat, hogy extrém kánikula idején déltájt lehetőleg kerüljék a nyílt vízen tartózkodást.