Pénzcentrum • 2016. augusztus 9. 16:49
Amikor egy hotelszobában nyaralunk, jogosan gondolhatjuk, hogy a széfszolgáltatásnak köszönhetően teljes biztonságban vannak az értékeink. Ez azonban hiú ábránd, néhány széfszakértő ugyanis bebizonyította, hogy gyerekjáték kinyitni ezeket a trezorokat. Mutatjuk, hogyan védekezz a trükkös tolvajok ellen.
A nyaralás alatt sokan hotelekben szállnak meg, ahol gyakran a szobában is található széf, ahova az iratainkat, kulcsainkat és némi pénzt tehetünk. Azt gondolhatjuk, hogy értékeink a szobánkban várnak majd minket, azonban a Daily Mail szakértői feltárják, hogy nem is olyan nehéz kinyitni ezeket a széfeket.
Tényleg mindenünket ellophatják?
A széfek egy részénél egy alapbeállítás van érvényben, amelyet módosíthatunk, azonban sok páncélszekrény az alapbeállítással bármikor kinyitható. Ha a bűnözők tudják, hogy milyen típusú páncélszekrényünk van, akkor azt is tudják, hogy mi az alapkód, amivel minden széf nyitható.
Persze nem ez az egyetlen módszere a tolvajoknak, egy tenyér méretű mágnessel és egy zoknival kevesebb, mint öt másodperc alatt nyithatók ki az egyszerűbb széfek. Az értékeink ellopásához csupán a szobánkba kell bejutniuk, a kártyás rendszereknél ezt a széf kinyitásához hasonlóan tudják megoldani a bűnözők.
Más módszer is működhet a széf kinyitásához, egy csavarhúzóval (vagy egy ehhez hasonló tárggyal) is feltörhetjük a trezort. Az alábbi videóban mutatják be, hogy a pótkulcsos széfeket mennyire egyszerű kinyitni.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 19 173 855 forintot 20 éves futamidőre már 6,54 százalékos THM-el, havi 141 413 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a K&H Banknál 6,64% a THM, míg a CIB Banknál 6,68%; a MagNet Banknál 6,75%, a Raiffeisen Banknál 6,79%, az Erste Banknál pedig 6,89%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
Mit tehetünk a trükkös tolvajok ellen?
Természetesen senki nem szeret nagyobb összegekkel és az útlevelével mászkálni egy külföldi városban, ráadásul a tengerpartra sem célszerű magunkkal vinni az értékeinket, ráadásul az is előfordulhat, hogy a hotelszobában nincs széf.
Mit tegyünk ilyenkor?
- Tegyünk úgy, mintha a szobánkban lennénk, tegyük ki a "Ne zavarjanak!" táblát és kapcsoljuk be a tévét!
- Hagyjunk egy kisebb összeget egy jól hozzáférhető helyen (pl: éjjeli szekrény fiókja), ugyanis a tolvaj ezt megtalálva talán nem is kutat más után.
- Tegyük a pénzt egy leragasztott borítékba, amit az üres szemetes aljára rögzítünk. Ez a trükk működhet az éjjeli szekrény fiókjának aljára, vagy az asztal aljára ragasztott borítékkal is. Ha van a szobában vasalódeszka, akkor ebbe is elrejthetjük az értékeinket.
- Ha tényleg elszántak vagyunk, akkor akár a tévét hátulját vagy a telefont szétszedve is találhatunk rejtekhelyet az értékeinknek.
- Régi trükk, de hatásos, ha egy vízhatlan zacskóba tesszük a pénzünket, amit a WC-tartályba teszünk bele.