Pénzcentrum • 2016. június 19. 07:07
A legnépszerűbb úti célok a nyaraláskor a vízparti városok, azonban nemcsak itt érezhetjük jól magunkat. Sokan inkább várost néznének, vagy egy hűvösebb klímájú helyen vészelnék át a kánikulát. Összeszedtünk négy olyan úti célt, ahol olcsón kijöhetsz.
Koppenhága
Koppenhágába két Budapestről induló fapadossal is eljuthatunk, igaz a Wizzair Malmöbe megy, ahonnan még egy kisebb út eljutni a dán fővárosba. Emiatt most inkább a város fő repterére közlekedő Ryanairt választottuk, így két főre már 43 ezer forintból is találtunk jegyet. Az általunk kiválasztott utazás 7 napos, erre az időtartamra az Airbnb-n már 70 ezer forintból találtunk szállást, de ha a város központi részén szeretnénk megszállni, akkor ennél valamivel többet kell majd fizetnünk. A teljes utunk viszont így 114 ezer forintból jön ki.
Nem árt viszont számolni az étkezésekkel, az utazással és a belépőkkel is. A Palprices oldal alapján az árak Koppenhágában A sör, az ásványvíz és a közlekedés drágább, viszont az étkezés olcsóbb, mint a többi városban. Itt egyébként elég fejlett a bicikli kultúra, érdemes lehet nekünk is így közlekedni.
Comó (Milánó)
A legnagyobb hollywoodi sztároknak is van nyaralójuk valamelyik alpesi kisvárosban, azonban már egy átlagembernek is elérhető a Comói-tó mellett töltött nyaralás, ahol nyáron is kellemes klíma vár minket. Ehhez a milánói fapados reptérre (Bergamo) érdemes érkezni, innen hamar (és olcsón) átérhetünk Comoba. A teljes út 114 ezerből jön ki két főre, amiből 24 ezer a repülőjegyek, 90 ezer pedig a szállás ára.
Az összehasonlításnál egyébként a milánói árakat vettük alapul, így itt nagyjából a dán árakkal találkozhatunk, viszont a közlekedés nagyjából fele annyiba kerül. Comón belül és a tó körül egyébként biciklivel is közlekedhetünk, így ezen is spórolhatunk.
Párizs
Sokak kedvelt úti célja lehet Párizs, ahol az Európa Bajnokság után is bőven akad majd látnivaló és addigra talán a tüntetések is alábbhagynak. Mi 116 ezer forintért találtunk egy két fős utat, repülőjeggyel (47 ezer) és belvárosi szállással (69 ezer).
JÓL JÖNNE 2,8 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 2 809 920 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót, havi 62 728 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 12,86%), de nem sokkal marad el ettől az MBH Bank 62 824 forintos törlesztőt (THM 12,86%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
A sör itt valamivel drágább, mint a két előbb bemutatott helyen és az étkezés is drágább. A közlekedés viszont valamivel olcsóbb, ráadásul a párizsi metró az egész várost átszövi, így szinte bárhova eljuthatunk vele.
Korfu
Már-már klasszikus úti célpontja Korfu a magyaroknak, több utazási iroda is hirdet utakat a görög szigetre. Ha viszont inkább magunknak foglalnánk az utazást, akkor már 177 ezer forintból kijöhet a két fős út, a repülőjegyek 93 ezerbe, a tengerpart melletti szállás pedig 84 ezerbe kerülne. Érdekes, hogy ha a sziget belsejében foglalunk magunknak szobát, akkor egy hétre akár 20 ezer forintból is kijöhetünk egy hétre.
A kalandozás egyébként Korfun a legolcsóbb, egy sört már majdnem fele annyiért megkapunk, mint Dániában, az ebéd és az ásványvíz is itt a legolcsóbb, sőt, a közlekedésért is jóval kevesebbet kell fizetnünk. Persze, ha sokat járjuk a szigetet, akkor a tömegközlekedés helyett megérheti robogót vagy autót bérelni, ami azért megdobja az árakat, azonban nem megfizethetetlen, már napi 8 eurós ajánlatot is találhatunk.