Pénzcentrum • 2016. június 11. 07:00
Alig kezdődött el a nyár, máris itt van az első strandolós hétvége, hiszen a Balaton vize már 23 fokos. Habár a strandokat üzemeltető önkormányzatok az idei szezonban sem emeltek a jegyárakon, idén is sokan lesznek, akik inkább a szabadstrandokat választják majd. De vajon hány szabadstrand van még a Balatonnál, és milyen jövő vár az ingyenes partszakaszokra a következő években?
Alig kezdődött el a nyár, máris itt van az első strandolós hétvége; az előrejelzések szerint a következő hétvégén pedig már vérbeli kánikula várható. A Balaton vize jelenleg ~23 fokos, így a következő hetekben vélhetően egyre többen indulnak majd útnak egy kis tóparti felüdülés reményében.
Ennek fényében mindenképp jó hír, hogy a balatoni strandokat üzemeltető önkormányzatok az idei szezonban sem emeltek a jegyárakon, és elvileg a parkolási díjak is változatlanok maradtak az üdülőövezetekben. Habár a kisebb strandokon némi árkorrekció lehetséges, ez azt jelenti, hogy idén is 450-750 forint között maradnak a felnőtt napi belépődíjak (a legismertebb strandokon, például a siófoki nagystrandon 1000 forint is lehet a belépő), a gyerekek, diákok, nyugdíjasok pedig ennek az összegnek az 50-60 százalékára készülhetnek.
Lássuk a szabadstrandokat!
Bár a tavalyi évhez képest nem drágultak a balatoni strandok, sokan továbbra is az ingyenes fürdőhelyeket keresik. Szerencséjükre a magyar tengernél egyelőre még több tucat szabadstrandon lehet hódolni a fürdőzés és a napozás örömeinek.
Na persze az ingyenes partszakaszok általában alacsonyabb színvonalú szolgáltatást kínálnak, mint fizetős társaik, így sok helyen nincs zuhanyzó, vagy WC, és jellemzően kevesebb a büfé is. Azt persze fontos hozzátenni, hogy az ingyenesen használható partszakaszok többségére az önkormányzatok ugyanúgy megkérik a fürdőhely kijelölést az illetékes közegészségügyi szervtől, mint a belépődíjas strandokra.
Bedarálja a költségvetés a szabadstrandokat?
Balatonszárszó után Balatonföldvár lehet a következő, ahol véget vetnek a strand- és/vagy parkoló-ingyenességnek, de gyanítható, hogy a többi település is előbb-utóbb fel kell, hogy számolja a vendégcsalogatásnak ezt a módját.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 19 173 855 forintot 20 éves futamidőre már 6,54 százalékos THM-el, havi 141 413 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a K&H Banknál 6,64% a THM, míg a CIB Banknál 6,68%; a MagNet Banknál 6,75%, a Raiffeisen Banknál 6,79%, az Erste Banknál pedig 6,89%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
A Somogyi Hírlap értesülései szerint legalábbis a jövő évi költségvetés tervezete igencsak "árulkodó", amely alapján az körvonalazódik, hogy jelentősen megkurtítják majd az önkormányzatok idegenforgalmi adóból származó bevételeit. Így az sem meglepő, hogy:
- fogalmazott a Somogyi Hírlapnak Holovits Huba, Balatonföldvár polgármestere.