150 ezres bírság Budapest utcáin: ez nem játék!

Pénzcentrum2016. március 31. 16:02

A közelmúltban egyre több segélyhívó berendezés lepte el Budapest utcáit. A Főváros Főpolgármesteri Hivatala szerint ezeknek a kihelyezése nem hozható összefüggésbe a mostanában történt terrorcselekményekkel. Akkor miért van ezekre szükség?

A segélyhívókat tavaly decemberben kezdték el kitelepíteni a főváros utcáira. A berendezés azonban nem játék, hiszen a készüléken is olvasható: aki valótlan bejelentést tesz, akár 150 ezer forint bírságot is kaphat. Súlyosabb esetben pedig akár 3-5 évig terjedő szabadságvesztés is lehet a büntetésünk.

Eddig 22 berendezés készült el, 28 tart a kivitelezés szakaszában, és még további 83 darab kivitelezését rendelte meg Budapest Főváros Főpolgármesteri Hivatala.

A hívások közvetlenül az ORFK irányítóközpontjába futnak bármely esetben, amikor indokolt a Katasztrófavédelem, Mentő, Rendőrség, közterület-felügyelet hívása ők értesítik őket

- válaszolta megkeresésünkre a hivatal kommunikáció igazgatósága.

Arról nincsen információnk, hogy a beruházás mennyibe került és hogy ezt milyen forrásból finanszírozzák, vagy hogy más magyar városok is tervezik-e segélyhívó berendezések kitelepítését. Kérdésünkre azonban a Főpolgármesteri Hivatal elmondta, hogy a

LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!

A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 19 173 855 forintot 20 éves futamidőre már 6,54 százalékos THM-el,  havi 141 413 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a K&H Banknál 6,64% a THM, míg a CIB Banknál 6,68%; a MagNet Banknál 6,75%, a Raiffeisen Banknál 6,79%, az Erste Banknál pedig 6,89%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)

 
segélyhívó berendezéseknek a megjelenése nem hozható összefüggésbe a közelmúltban történt terrorcselekményekkel.

Változott a terrorkészültségi szabályozás

A Magyar Közlönyben egyébként pont 2015 novemberében jelent meg a terrorkészültségi fokozatok új szabályozása. Míg korábban A, B, C, D betűkkel jeltölték a szinteket, ezt most számok váltották fel. A 4-es az alacsony fokozat, az 1-es pedig a legmagasabb kritikus szintet jelenti.

Hazánkban jelenleg a 3-as (közepes) fokozat van érvényben, ugyanis a múlt kedden történt Brüsszeli terrortámadás után Magyarországon elrendelték a 2-es fokozatú terrorkészültséget, a belügyminisztérium keddi közleménye szerint azonban ezt már mérsékelték és ismét a 3-as fokozat van érvényben.

Címkék:
utazás, Budapest, segélyhívás, terror, segélyhívó, terrorcselekmény,