Ennek nem fognak örülni az Angliában dolgozó magyarok

Pénzcentrum/Index.hu2016. február 20. 11:30

Hosszú tárgyalások után létrejött a kompromisszumos megállapodás Nagy-Britannia uniós reformköveteléseiről az EU-tagországok állam- és kormányfőit tömörítő Európai Tanács brüsszeli csúcstalálkozójának pénteki zárónapján. David Cameron, a brit miniszterelnök sikeresnek ítélte a pénteki uniós csúcstalálkozót, jön a külföldieknek járó támogatások ideiglenes fagyasztása, és az alacsonyabb családi pótlék.

Hosszú tárgyalások után létrejött a kompromisszumos megállapodás Nagy-Britannia uniós reformköveteléseiről az EU-tagországok állam- és kormányfőit tömörítő Európai Tanács brüsszeli csúcstalálkozójának pénteki zárónapján. Az EU-tagállamok vezetői egyhangúlag hozzájárultak a Nagy-Britannia uniós szerepvállalását újragondoló megállapodáshoz - írja az Eurológus.

KATTINTS! Tényleg ez lehet a londoni magyarok veszte?

A következő egyezségek születettek

Családi pótlék:

A brit kormány szeretett szorgalmazta, hogy ne vehessék fel a brit családi pótlék teljes összegét az olyan külföldi EU-munkavállalók, akiknek a gyerekei nem Nagy-Britanniában élnek.

A megegyezés alapján a támogatás összegét hozzáigazítják - csökkentik - annak az országnak a kereseti viszonyaihoz, ahol a gyerekek laknak. Az újonnan érkezett munkavállalókra ugyanúgy vonatkozni fog a szabály, mint azokra, akik már most is Nagy-Britanniában dolgoznak. Viszont az utóbbiaknak nem azonnal járna kevesebb pénz, hanem csak 2020 január 1-jétől.

Ezek után azonban nemcsak Nagy-Britannia számolhatja így a családi pótlékot, hanem az összes többi tagállam is. Dánia és Németország például jelezte a vita végén, hogy elképzelhető, hogy élni fognak a lehetőséggel.

Az Eurológus szerint napokban közzétett jelentésből kiderült, hogy az összes családi pótlék igénylés 0,26 százalékát adták be külföldön élő gyermek után Nagy-Britanniában 2013-ban. A magyarokon különösen keveset spórol majd a brit kormány a családi pótlék csökkentésével.

LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!

A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 19 173 855 forintot 20 éves futamidőre már 6,54 százalékos THM-el,  havi 141 413 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a K&H Banknál 6,64% a THM, míg a CIB Banknál 6,68%; a MagNet Banknál 6,75%, a Raiffeisen Banknál 6,79%, az Erste Banknál pedig 6,89%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)

 

Bérkiegészítő támogatások:

Nagy-Britannia összesen egy egyszeri, hét évig tartó időszakban tarthatja vissza az uniós munkavállalóknak járó bérkiegészítő juttatásokat. Ennek az a feltétele, hogy be tudja bizonyítani az Európai Bizottságnál, hogy az uniós munkavállalók tömege kivételes nyomás alá helyezi a szociális ellátórendszerét.

Egy-egy embertől viszont legfeljebb négy évig lehet megtagadni a juttatásokat a hétéves periódus alatt, és arra kell törekedni, hogy fokozatosan egyre több támogatásban részesüljön a negyedik év vége felé közeledve. Fontos, hogy ez a korlátozás csak az újonnan érkezett munkavállalókra vonatkozhat.

Győzelemként értékelte a tárgyalás eredményeit Cameron

David Cameron brit miniszterelnök azt mondta, Nagy-Britannia helyzetének mostani rendezése új helyzetet teremt: az Egyesült Királyság soha nem lesz egy európai szuperállam tagja, soha nem fogja bevezetni az eurót, soha nem tudja senki rákényszeríteni, hogy csőd szélén álló országok költségvetését kivásárolja.

A találkozó másfél naposról kétnaposra nyúlt, négyszemközti beszélgetések sorozatával jutottak el a végső alkuhoz.

Loading...

Címkék:
utazás, eu, bevándorló, nagybritannia, brexit, tárgyalás, vendégmunkás,