Pénzcentrum • 2016. február 2. 16:51
Közel 600 ezer forintba kerül az a 10 napos dominikai luxusút, ahova Alakreform tábort szervezett Rubint Réka. A fitneszdíva szerint erre is van igény az olcsóbb, Magyarországon tartott órák mellett. De hiába olcsóbbak az órák, annak aki sportolni szeretne nemcsak az óradíjakat kell kifizetni, már a felszerelésre is könnyen elszórhat akár több tízezer forintot.
Rubint Réka szerint hatalmas az érkelődés az általa szervezett táborok iránt, a felhívás még egy hete sincs kint, de az első gépen már minden hely elkelt.
- mondta el a Borsnak a személyi edző.
Réka tudja, hogy a közel 600 ezer forintba kerülő dominikai utat nem mindenki engedheti meg magának, azonban ő ezt az igényt is szerette volna kielégíteni. Azt is hozzátette, hogy a táboroztatás nagyon kemény munka, ilyenkor 0-24-ig csak a vendégekkel foglalkozik, minden kérdésre válaszol, és mindent együtt csinál a táborozókkal.
Mennyibe kerül elkezdeni a sportolást?
Persze nem mondható olcsónak Rubint Réka tábora, de bármilyen sportot is szeretnénk elkezdeni, akkor is mélyen a zsebünkbe kell nyúlnunk. Gondoljunk például az úszásra, amihez érdemes egyből egy úszódresszt esetleg egy új úszónadrágot vásárolnunk. Aki teniszezni szeretne, annak egyből ütőt is kell venni, a sportolásra alkalmas cipő pedig szinte mindenhol alapkellék. Mutatjuk, mi mennyibe kerül:
Aerobic
Az egyszerűbb, különleges felszerelést nem igénylő órák általában 1500 forintba kerülnek. Minél több alkalomra fizetünk be, annál jobban járunk, sőt a nagyobb komplexumok esetében a belépőhöz akár a wellness részleg használata is járhat. Sok többalkalmas bérlet határidős, például 30 nap alatt kell az 5 alkalmat, vagy 45 nap alatt a 10-et elhasználni. Emellett a vásárlás során azt is nézzük meg, milyen kikötések vannak, például egyes órák látogatásáért külön fizetni kell, vagy bizonyos idősávban nem lehet használni.
JÓL JÖNNE 2,8 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 2 809 920 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót, havi 62 728 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 12,86%), de nem sokkal marad el ettől az MBH Bank 62 824 forintos törlesztőt (THM 12,86%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
- Felszerelés: Kényelmes sportszerelés és jó, ha van hozzá fitnesz cipő is. Az árak között itt is hatalmas különbségek lehetnek, a márkás cuccok jóval drágábbak.
- Bérlet: Heti két alkalommal számítva, akció nélkül 12 ezer forint a beugró, egy 5 alkalmas bérlet adott esetben 7500 forint, egy 10-es már csak 14 ezer, ha pedig éves bérletet váltunk az egyik fitnesz centrumba, az 160 ezer forint napközbeni felhasználással, de ha egész naposat vennénk, az már 195 ezer forint. Egy kisebb helyre szóló éves aerobik bérlet valamivel olcsóbb, 135 ezer forint körül van.
Tenisz
Ha tudunk teniszezni, akkor költségeinket a pályabérlés fogja megdobni. Egy téliesített teniszcsarnokbeli pályát időszaktól függően 4-5 ezer forintért bérelhetünk óránként. De emellett beiratkozhatunk akár felnőttként is teniszoktatásra, ami viszont már borsosabb, a pályadíjjal együtt 7 300 forint.
- Felszerelés: A sportruházaton túl szükségünk lesz teniszlabdára és teniszütőre. 7 ezer forintért már vehetünk ütőket, de az igazán professzionálisakért akár 90 ezret is elkérhetnek.
- Bérlet: A téli szezonban drágább az oktatás a sátorhasználat, a fűtés és világítás magasabb költségei miatt. Egy olyan csoportban, ahol maximum 6 fővel foglalkoznak, 2200 forint egy alkalom. De van olyan lehetőség is, ahol már 1400 forintért részt vehetünk egy csoportos edzésen. A magánedzés az egyik tenisziskolában 7 300 forint alkalmanként. Van, ahol hat hónapra 85 ezer forintért bérelhetünk pályát heti kétszer két órára, ha pedig oktatót is kérünk hozzá, akkor az plusz 19 ezer forint erre a teljes időszakra.
Úszás
Az úszást sokszor alulértékelik, pedig az egyik leghatásosabb mozgásforma arra, hogy zsírpárnáinktól megszabaduljunk, ráadásul az egész testet formálja. Jó hatással van a keringésre, vérnyomásra, és mozgás közben nem terheljük az ízületeinket, szalagjainkat. Az ideális az, ha legalább 40 percet úszunk egyszerre.
- Felszerelés: Nőknek érdemes mielőbb egy egyrészes fürdőruhát beszerezniük az úszáshoz. Az áraknál a határ a csillagos ég, már 2 ezer forintért is vehetünk úszódresszt, de a márkásabb darabok akár 20 ezer forintot is kóstálhatnak. Emellett az uszodákban ajánlatos az úszósapka használata is.
- Bérlet: Az úszás nem olcsó mulatság, a 10 alkalmas felnőtt bérletek ára a legtöbb helyen 10 - 15 ezer forint is lehet. Az egy alkalmas jegyek 1 500 forintnál kezdődnek, de inkább efölötti árakkal kell számolnunk. Az árak attól is függnek, mennyire megyünk csúcsidőszakban (például napközben olcsóbb), illetve attól is, időkorlátos jegyet veszünk-e. Sok helyen a belépőhöz automatikusan jár szauna használati lehetőség is. Ha esetleg fürdőbe szeretnénk járni, hogy a gyógyvíz jótékony hatását is élvezzük, inkább 2500 forintnál kezdődő belépőárakkal kalkuláljunk.