Pénzcentrum • 2016. január 13. 14:31
A 2016-tól érvényben lévő új szabályozás szerint a munkavállaló - lakhelyétől függetlenül - már akkor is kaphat benzintámogatást, ha óvodás vagy bölcsődés gyereke van. De akad más változás is az utazás költségtérítésének törvényi hátterében. Mutatjuk a részleteket.
2016. január elsejével változott az utazás költségtérítésének törvényi háttere. Az új szabályozás szerint egyrészt már a regionális járatokra is érvényesíteni lehet az ún. bérletkedvezményt. Így most az alábbi közlekedési eszközökre lehet támogatást igényelni a munkáltatóktól:
- elővárosi busz
- HÉV
- távolsági busz (országos)
- hajó, komp vagy rév használata
- határon átmenő, belföldi országos közforgalmú vasút 2. osztályon
- regionális járatok
Regionális személyszállítási szolgáltatás: a belföldi személyszállításnak az a része, amely valamely megyén belül vagy a megyehatár átlépése esetén legfeljebb 100 km távolságra történik és nem minősül elővárosi személyszállításnak.
Elővárosi személyszállítási szolgáltatás: a főváros vagy megyei jogú város és annak legfeljebb 70 km-es vonzáskörzetébe tartozó település között végzett személyszállítási szolgáltatás.
JÓL JÖNNE 2,8 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 2 809 920 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót, havi 62 728 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 12,86%), de nem sokkal marad el ettől az MBH Bank 62 824 forintos törlesztőt (THM 12,86%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
Autóval jársz dolgozni?
A 2016-tól érvényben lévő új szabályozás másik fontos újítása, hogy az eddigiek mellett a munkavállaló - lakhelyétől függetlenül - már akkor is kaphat benzintámogatást, ha munka előtt és után autóval hurcolja a gyereke(ke)t bölcsődébe, óvodába. Így az idei évtől az alábbi esetekben jár(hat) a munkavállalónak benzintámogatás:
- ha a lakóhelye vagy a tartózkodási helye között nincs olyan tömegközlekedési lehetőség, mellyel eljuthat a munkahelyére
- ha olyan munkarendben dolgozik a dolgozó, hogy csak jelentős várakozással vagy egyáltalán nem tudja használni a közösségi közlekedést
- ha munkavállaló olyan fogyatékkal él, vagy mozgáskorlátozott és ennek eredményeképpen nem tudja használni a tömegközlekedést
- ha óvodás vagy bölcsődés gyereke van