Pénzcentrum • 2015. augusztus 21. 13:03
Nem azt mondjuk, hogy az egész szabadásgot a mobil nyomogatásával kell tölteni, de vannak olyan mobilalkalmazások, amelyek nélkül nem tanácsos útra kelni. Ezek közül szemezgettünk.
Google maps, Google translate
Ehhez nem nagyon kell mit hozzáfűzni; a Google térképével és a telefonunkban lévő GPS-szel szinte lehetetlen eltévedni bárhol is (vagy majdnem bárhol) járva a világban. Külföldön pedig igen jó hasznát vehetjük a fordító szoftvernek is, legyen szó például egy étlapról.
XE Currency
Ezt sem kell túlragozni: ezzel az appal egy pillanat alatt kiszámíthatjuk, mennyibe is kerül forintban a buszjegy, a pizza, stb. A rendszer a nemzetközi pénzpiacok éppen aktuális középárfolyamai szerint dolgozik, és többszáz valutát ismer.
BOOKING.com; Hostels.com; Hostelworld; Airbnb; HotelsCombined; LateRooms; Hotel Tonight; stb.
Ezekkel az alkalmazásokkal könnyedén foglalhatunk szállást (plusz díj felszámítása nélkül) akár az utolsó pillanatban is. Bármelyiket is válasszuk, többszázezres adatbázissal fogunk találkozni - hotelektől, az apartmanokon át, a magánlakásokig. Egy részük ráadásul GPS koordináták alapján a közelünkben lévő szállásokat is megjeleníti.
Trip Advisor
Az egyik legkedveltebb utazási alkalmazás: hoteleket, éttermeket, látványosságokat pontoz és kritizál, főként a felhasználók értékelése alapján.
Waze
Ez az alkalmazás azoknak hasznos, akik autóval mennek nyaralni. A Waze gyakorlatilag egy online útinform. Ami megkülönbözteti egy átlagos GPS rendszertől, az az, hogy közösségi alapon működik, vagyis a felhasználók által elért átlagsebességek alapján tervezi az útvonalat és szolgáltat valós idejű forgalmi információkat.
WeFi; Wi-Fi Finder, stb.
Ugyan már néhány ezer forinttól elérhetőek a 10 napos adatroaming csomagok, azért jól jön, ha kihasználhatjuk az ingyenes hotspotokat is. Ezek az alkalmazások többmilliós adatbázisból mutatják meg számunkra, hol van hozzánk legközelebb egy ingyenes zóna.
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)
Facebook Messenger; Kype; Viber; WhatsApp
Ezekkel a csevegő-alkalmazásokkal olcsóbban, vagy teljesen ingyen tudod tartani a kapcsolatot az itthoniakkal.
Elemlámpa
Elsőre biztos azt hiszed, totál felesleges, pedig tényleg jó hasznát veheted, például, ha áramszünet van, vagy, ha rádesteledik a szabadban.
FlightAware; Kayak; SkyScanner
Ezekkel az applikációkkal nyomon követheted járataidat (késnek-e stb.), illetve foglalhatsz is segítségükkel. Persze a foglaláshoz érdemes lehet a légitársaságok appját is letölteni.
MasterCard ATM Hunter
Az alkalmazás a mobil bemért pozíciója, kézi címmegadás vagy repülőtér kiválasztása után megmutatja, hogy merre találjuk a legközelebbi ATM-et. Az app adatbázisa több mint 1 millió ATM-et ismer, emellett pedig az érintés nélküli fizetésre alkalmas PayPass terminálok is megtalálhatók vele.