Pénzcentrum • 2015. július 3. 14:31
Nincs igazság! Itt a kánikula, 35 fok lesz a hétvégén, a Balaton vize 23-24 fokos. Persze mindez hó végén, még mielőtt megjönne a fizetés.
A Balatonnál a korábban ingyenes strandok az idén is azok maradtak. A fizetős strandoknál pedig az üzemeltetési költségek emelkedése ellenére az árak jellemzően nem lettek magasabbak.
A napi felnőttjegy továbbra is a siófoki nagystrandon a legdrágább, a főszezonban 1000 forint, ami egyébként hat éve változatlan. Keszthelyen az elmúlt években már megtették, és idén újabb 10 százalékkal csökkentették az árat, így 800 forintba fog kerülni a belépés a Városi strandra. A füredi Esterházy strandon a tavalyi árakkal indult a szezon, ami a főszezonban 980 forint volt.
Ezek a legjobb strandok a Balatonnál 2015-ben: itt a lista - KATTINTS!
Más strandokon esetenként előfordulnak kisebb emelések, de jellemzően 450-750 forint között maradnak a felnőtt napi belépődíjak. A gyerekek, diákok, nyugdíjasok általában ennek 50-60 százalékát fizetik. Egyre több helyen vezetnek ne családi jegyet, és jellemző az is, hogy meghosszabbították a pénztár nyitva tartási idejét, de az utolsó órákban csökkentett áron lehet strandolni.
Általánosságban elmondhatjuk, hogy egy 4 fős család egy napra 3 ezer forintot simán otthagy csak a belépőkre.
De van megoldás
Segítünk kicsit spórolni: a Balatonnál több tucatnyi ingyenes fürdőhely, szabadstrand található.
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)
A fizetős fürdőhelyekhez képest ezek a partszakaszok általában alacsonyabb színvonalú szolgáltatást kínálnak, sok helyen nincs például zuhanyzó.
Az ingyenesen használható partszakaszok többségére az önkormányzatok ugyanúgy megkérik a fürdőhely kijelölést az illetékes közegészségügyi szervtől, mint a belépődíjas strandokra. Az ilyen helyeken időről-időre ellenőrzik a víz minőségét, és az önkormányzatoknak is biztosítani kell a legalapvetőbb feltételeket a fürdő működéséhez - derül ki a Balatontipp.hu tájékoztatásából.