Erre sokan nem figyelnek, amikor fesztiváljegyet vesznek, pedig...

Pénzcentrum2015. június 4. 11:33

Lehetetlennek tűnik hivatalos áron jegyet venni a legnagyobb hazai fesztiválokra: hiába a meghirdettet árak, gyakorlatilag mindenhol kezelési költséget, adminisztrációs díjat számítanak fel. Ez néhány száz forinttól indul, de akár 4000 forintot is ráfizethetünk a "hivatalos" jegyárra.

A nyár beköszöntével elindult a fesztiválszezon is Magyarországon: minden évben százezrek látogatnak el a nagy - zenei - rendezvényre. A fesztiváloknál az elmúlt években gyakorlatilag folyamatos jegyáremelkedés látható. Ma már azon sem kell meglepődnünk, hogy van olyan bérlet, amely 80 000 forintba kerül.

Érdekes azonban, hogy a legnagyobb magyar fesztiváloknál gyakorlatilag sehol sem tudunk a meghirdetett áron jegyet venni: minden egyes napijegynél, bérletnél adminisztrációs díjat (kezelési költséget) számítanak fel. Például a Szigetnél, a Soproni VOLT-nál vagy a Zamárdiban megrendezésre kerülő MasterCard Balaton Sound-nál is. A fesztiválok hivatalos honlapján keresztül tudunk a legegyszerűbben jegyet vásárolni, bankkártyás fizetéssel: azonban hiába nyomtatjuk ki mi a jegyet, akkor is van adminisztrációs díj.


Sokba kerülnek a saját jegyárusító helyek

Budapest belvárosában több hivatalos jegyterjesztő pontot is találhatunk, ám ott is számítanak fel ilyen költséget, ráadásul hiába vesz valaki egyszerre több jegyet, a díjat egyesével, minden belépőre felszámítják. A Sziget sajtóirodája a Pénzcentrumot arról tájékoztatta, hogy az általuk üzemeltetett (jegyárusító) helyek fenntartási költségét jelenti ez az adminisztrációs díj. Azt is hozzátették, hogy más jegyterjesztő helyeken, ennél is magasabb díjakat számolnak fel.

Arról azonban nem tudnak, hogy lenne olyan értékesítési pont, ahol egyáltalán nincs plusz költség.

Az egyik legnagyobb jegyirodától a Ticket Express-től megtudtuk, náluk személyes vásárláskor 400 forint a kezelési költség az első 6 jegyig. Az online vásárlásnál pedig az átvételi módtól és az összeghatártól változik ennek a díja:

NULLA FORINTOS SZÁMLAVEZETÉS? LEHETSÉGES! MEGÉRI VÁLTANI!

Nem csak jól hangzó reklámszöveg ma már az ingyenes számlavezetés. A Pénzcentrum számlacsomag kalkulátorában ugyanis több olyan konstrukciót is találhatunk, amelyek esetében az alapdíj, és a fontosabb szolgáltatások is ingyenesek lehetnek. Nemrég három pénzintézet is komoly akciókat hirdetett, így jelenleg a CIB Bank, a Raiffeisen Bank, valamint az UniCredit Bank konstrukcióival is tízezreket spórolhatnak az ügyfelek. Nézz szét a friss számlacsomagok között, és válts pénzintézetet percek alatt az otthonodból. (x)

  • Otthoni nyomtatás esetén 0-7999 Ft között 0 Ft, 8000 Ft-tól 1500 Ft a kezelési költség
  • Személyes átvétel esetén 0-20000 Ft-ig 900 Ft, 20001-40000 Ft között 1800 Ft, 40000 Ft felett: 2700 Ft a kezelési költség
  • Kiszállítás esetén 0-50000 Ft értékű rendelés esetén 3000 Ft, 50000 Ft felett 4200 Ft a kezelési költség

Nagyobb mennyiségű jegy vásárlása esetén, érdemes jeleznünk az Ticket Express ügyfélszolgálata felé, hiszen akkor lehetőségünk van a kezelési költség egyszeri megfizetésére is.

Keressük azokat a jegyárusító helyeket, ahol a ténylegesen meghirdetett áron lehet jegyet vásárolni. Várjuk olvasóink tippjeit a penzcentrum@penzcentrum.hu email címen.

Más nagyobb fesztiváloknál, például az idén Velencén megrendezésre kerülő EFOTT-nál és a Tokajban rendezett Borsodi Kingdom of Hegyalja fesztiválnál  a rendezvények hivatalos honlapján nem találtunk ilyen extra költséget - igaz nekik nincsenek is saját jegyárusító helyeik.

Címkék:
vásárlás, fesztivál, sziget, jegyárak, jegy, bérlet, sziget 2015,