Pénzcentrum • 2014. június 2. 12:30
A hazai turisztikai bevételek is megsínylik azt, hogy egyre többen egyénileg intézik a szállásfoglalásukat és a programjaikat, ha külföldről Magyarországra utaznak - mondta a Magyar Beutaztatók Szövetségének elnöke. Kálmán István szerint az egyéni utazók jóval kevesebbet költenek, mint a szervezett úton érkezők.
A magánúton érkező turista nagyjából fele annyit költ, mint a csoportosan utazó. Más szállást vesz például igénybe, de alapvetően ez a réteg egy más piaci szegmenset képvisel. Ennek egyik oka az lehet, hogy a MALÉV megszűnte után keletkezett űrt a fapados légitársaságok töltötték be, akik egészen más jellegű, más költésű turistákat hoznak Magyarországra, mint korábban a MALÉV.
Szűkült a beutaztatással foglalkozó irodák piaca, most 100-110 utazási iroda foglalkozik ilyen tevékenységgel, emellett 40-50 olyan cég működik még, amely - bár nem főprofilként - de foglalkozik beutaztatással. Egyre több külföldi iroda ajánlja online felületen a magyarországi szállásokat, így a hazai irodák ebből a forgalomból is kikerülnek.
Bár valóban terjed az egyéni utazásszervezés, vannak olyan helyzetek, nyaralástípusok, vagy éppen helyszínek, ahová még mindig jobb és néha olcsóbb is utazásszervezőn, utazási irodán keresztül foglalni - mondta a Magyar Utazásszervezők és Utazásközvetítők Szövetsége kommunikációs bizottságának tagja. Bakó Balázs szerint, egy távolabbi desztináció vagy például egy körutazás esetében, esetleg egy olyan tengerparti utazásnál, ahová charter-járatok indulnak - a valóban kedvező ár miatt - hasznos lehet irodát igénybe venni.
Bakó Balázs arra is felhívta a figyelmet: másik fontos szempont a nyelvtudás, hiszen hogyha valaki egyénileg utazik, szüksége van valamilyen szintű idegennyelv-tudásra. Ha ez nincs meg, akkor egy idegenvezető jelenléte mindenképpen indokolt. Sok esetben pedig jobb árakat is lehet találni az utazási irodáknál.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 19 173 855 forintot 20 éves futamidőre már 6,54 százalékos THM-el, havi 141 413 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a K&H Banknál 6,64% a THM, míg a CIB Banknál 6,68%; a MagNet Banknál 6,75%, a Raiffeisen Banknál 6,79%, az Erste Banknál pedig 6,89%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)