Pénzcentrum • 2014. március 1. 13:03
Körülbelül húszmillió forintot utazott el az ismert producer Andy Vajna és felesége. Vajnáék közel 120 ezer kilométert utaztak mostanában együtt, ez pedig pont háromszor annyi, mint az Egyenlítő hossza, azaz háromszor körberepülhették volna a Földet az elmúlt bő fél évben - írja a Blikk.hu.
Andy Vajna mindig elhalmozta luxusajándékokkal barátnőit és most feleségére sem sajnálja a pénzt. Már az esküvő körülbelül 12-15 millióba került, ebből csak az ara ruhája 7 millió forint volt. Azóta pedig újabb és újabb milliós luxusutazásokról, egzotikus helyszínekről posztol képeket az internetre az újdonsült feleség.
A pár tavaly nyár óta már háromszor járt az Egyesült Államokban, például a Golden Globe díjátadón. Nászútra Bora Borára utaztak, ez körülbelül egymillió forint per fő a magyarországi utazási irodák kínálatától függően. És ebben nincsenek benne az extra kiadások, a helyi különlegességek felfedezésének költségei, a búvárkodás, vitorlásbérlés, jetski, vagy csak épp egy menő vacsora. A pár Moszkvában is járt tavaly, a Miss Universe döntőjére látogattak el, különgéppel. A síszezont Aspenben, a világ legelegánsabb és legfelkapottabb síterepén indították - nem is akármilyen társaságban: Melanie Griffith és Antonio Banderas csúszkált velük a lejtőkön. Az is dobhat költségeiken, hogy csak luxushotelekben szálltak meg, és elegáns éttermekben ettek, ezek valószínűleg az egyéb kiadásokkal együtt újabb többmilliós tétellel növelték kiadásaikat.
Luxushotelek a világ körül és Budapesten
Elképzelhető, hogy Vajnáék már több olyan luxushotelben is megszálltak, amit a világ legjobbjaiként tartanak számon. A világ egyik vezető utazási véleményoldala, a Tripadvisor ismét összesítette - többmillió olvasói értékelés alapján - a világ és az egyes országok legjobb szállodáit. E szerint világviszonylatban a svájci 'Grand Hotel Kronenhof' léphetett fel a 2014-es összeállításban a képzeletbeli dobogó legfelső fokára. Második helyen a Hong Kongban található 'The Upper House' végzett, míg a bronzérmet a Maldív-szigeteki 'Gili Lankanfushi' zsebelte be. Bár tavaly magyar szálloda is bejutott a legjobb 25 közé (2013-ban a 'Four Seasons Hotel Gresham Palota' a 23. lett), az idei világranglistára azonban nem került fel egyetlen hazai vendéglátó sem.
Bár idén a világranglistára nem került fel, a hazai listán azonban megőrizte első helyét a Lánchídra néző luxusszálloda, a Gresham Palota. Második helyen ezúttal a 'Hotel Palazzo Zichy' végzett, míg a magyar bronzérmes az 'Opera Garden Hotels & Apartments' lett. Első pillantásra talán meglepőnek tűnhet, de nemhogy az első tízben nincs vidéki szálloda, hanem a top 25-be is mindössze kettő, egy sárvári és egy visegrádi vendéglátó fért be. Ugyanakkor, ha figyelembe vesszük azt, hogy a legnagyobb utasforgalmat minden évben Budapest generálja, akkor az sem lesz meglepő, hogy a portált használó, jellemzően külföldi turisták leginkább a fővárosi szállodákat értékelték. Bővebben ide kattintva olvashatsz a témáról.
Olcsó húsnak híg a leve?
Ugyanakkor megfontolandó, érdemes-e a kényelmes luxus helyett olcsó hosteleket választani. Manapság nem mindenki engedheti meg magának, hogy nyaralását luxusszállodában töltse. Nekik nyújthatnak megfelelő, olcsó szálláshelyet a hostelek és az ifjúsági szállók. Néhány dolgot azonban nem árt tisztázni, mielőtt a következő filléres utazásodat tervezed; ezeknek a lehetőségeknek is megvan ugyanis a hátulütője. A Thrillist.com segítségével összeszedtünk egy pár zavaró tényezőt, amit mindenképpen számításba kell venned, mielőtt lefoglalod filléres szállásod.
1. Fiatalok
Nem véletlenül hívják ifjúsági szállónak, a fiatalok tényleg itt szállnak meg. És itt nem elsősorban szolidan szórakozó fiatalokról van szó. Akikre mi gondolunk, azok a nagy, hangoskodó csoportok, akik nincsenek tekintettel másokra, inkább csak a saját szórakozásukkal vannak elfoglalva.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 19 173 855 forintot 20 éves futamidőre már 6,54 százalékos THM-el, havi 141 413 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a K&H Banknál 6,64% a THM, míg a CIB Banknál 6,68%; a MagNet Banknál 6,75%, a Raiffeisen Banknál 6,79%, az Erste Banknál pedig 6,89%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
2. A büdös és a horkoló
Nem véletlen, hogy az albérletben is inkább egyágyas szobára hajt mindenki. Egy másik független, felnőtt emberrel nem túl jó megosztani az alvóhelyünket. Különösen, ha nem is egy, hanem tíz másikkal kell osztozni, akik között biztos van orrsövényferdüléssel küszködő, vagy olyan, aki európai körútja során rég ejtette útba a mosodát.
3. Aki az éjszaka közepén felkapcsolja a villanyt
Ha szerencsénk van, a legtöbb szobatárs mobiltelefonja, zseblámpája fényénél próbál eljutni az ágyáig az éjszaka közepén, és csak halkan káromkodik a széjjelszórt táskák és ruhaneműk miatt. Dr inkább számítsunk arra, hogy mindig lesz olyan, aki hajnal háromkor érkezik meg, és természetesen úgy kezdi, hogy felkapcsolja a villanyt.
4. Emeletes ágyak
Amíg gyerekként a lehető legjobb móka emeletes ágyon aludni, addig felnőttként csak még egy kellemetlenség, ami megkeserítheti az utazásunkat. További hasznos utazás előtt mérlegelendő jó tanácsot ide kattintva olvashatsz.