Pénzcentrum • 2011. október 13. 13:03
Egyre nagyobb a káosz és a bizonytalanság a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítással (kgfb) kapcsolatban, a szolgáltatók ugyanis nem tudják, pontosan milyen mértékű baleseti adó terheli majd őket, s ez hogyan befolyásolja a díjakat - figyelmeztet a CLB biztosítási alkuszcég.
Az előző kötelező-időszakhoz képest számtalan nyilvántartási és igazolási újdonságot vezettek be a szolgáltatók - hívja fel a figyelmet a változásokra Németh Péter, a huszonöt biztosítóval szerződött CLB Független Biztosítási Alkusz Kft. online üzletág és PR kommunikációs vezetője. Fontos változás, hogy megszűnt a papíralapú bónuszigazolás, ami akár a kedvezmény elvesztéséhez vezethet, A0 kategóriába való visszaminősítést is eredményezhet. A biztosítóknak elektronikus nyilvántartásban kell ellenőrizniük az ügyfelek adatait. Az alkuszcég tapasztalatai szerint a rendszerben akár több százezer hiba is lehet.
a legalacsonyabbak
Ha a bediktált bónuszkategória nem egyezik a nyilvántartással, akkor az ügyfél hiába lobogtatja a korábbi papírját, a szolgáltató nem fogadja azt el. Az ügyfélnek 60 napja van arra, hogy végigjárja az adatjavítás hosszas procedúráját. Ha kicsúszik a határidőből, akkor a biztosító kizárja őt a kedvezményből. A tavalyi tarifát alapul véve így akár 8-10 ezer forinttal is drágulhat a kötelező díja - hivatkozik Németh egy, a napokban tartott biztosítási alkusz konferencián elhangzottakra.
A biztosítók egymás elektronikus nyilvántartásából nem kérhetnek le adatokat, így nem tudhatják, hogy a konkurenciától átpártolt ügyfélnek milyen besorolása volt. Az alkuszok viszont minden velük szerződött biztosító rendszerében "kutakodhatnak". Ezért azok, akik rajtuk keresztül váltanak szolgáltatót, nem veszítik el a kedvezményüket, mert a közvetítő "átszerződéskor" is igazolja annak meglétét, s kijavíthatja a nyilvántartási hibákat is.
Pórul járhat az is, aki elhamarkodja a szerződést, s az első jónak tűnő ajánlatot elfogadja. Megszűnik ugyanis az a gyakorlat, hogy a kampányidőszakban több szolgáltatóval is lehet szerződni, de a végén csak az egyiknek, a legjobb ajánlatot tevőnek kell fizetni.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 19 173 855 forintot 20 éves futamidőre már 6,54 százalékos THM-el, havi 141 413 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a K&H Banknál 6,64% a THM, míg a CIB Banknál 6,68%; a MagNet Banknál 6,75%, a Raiffeisen Banknál 6,79%, az Erste Banknál pedig 6,89%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
Németh felhívja a figyelmet arra is, hogy a konkurenciaharcban a szolgáltatók sokféle kiegészítő ajánlattal és "termékkel" kecsegtetik az ügyfeleket. A "mézesmadzagok" között számtalan csábító ajánlat lesz, de érdemes ezeket is szakértőkkel összehasonlíttatni, s csak komoly megfontolás után dönteni, különösen akkor, ha átszerződés a tét.