Pénzcentrum • 2024. november 1. 14:04
A mobiltelefonok jegyzetalkalmazásai nem csupán a mindennapi teendők és gondolatok rögzítésére szolgálnak, hanem egyfajta digitális naplóként is funkcionálnak, amelyek segítségével az emberek érzelmi világukat és életük fontos pillanatait is dokumentálhatják. Egy friss felmérés szerint sok felhasználó szinte naplóként kezeli ezeket az alkalmazásokat, amelyek személyes gondolataik, emlékeik és kreatív ötleteik tárolóhelyévé váltak. A szakértők rámutatnak, hogy az írás terápiás hatása segíthet a nehéz helyzetek feldolgozásában, így a digitális jegyzetelés nemcsak praktikus, hanem érzelmileg is gazdag élményt nyújt.
A mobiltelefonok jegyzetalkalmazásai mára az emberek életének szerves részévé váltak, személyes gondolataik, terveik és emlékeik tárházává alakulnak. Egy friss felmérés szerint sokan szinte naplóként használják ezt a funkciót, ami betekintést nyújt használóik lelkivilágába és mindennapjaiba.
Az alkalmazás sokoldalúsága teszi igazán népszerűvé. Vannak, akik bevásárlólistákat, mások fontos jelszavakat vagy épp dalszövegeket rögzítenek benne. Gyakori, hogy az emberek érzelmileg megterhelő pillanatokban, például egy szakítás után, ide írják ki gondolataikat.- számolt be az Independent.
"A Notes alkalmazás sokkal kötetlenebbnek tűnhet, mintha fognánk egy darab papírt, és leírnánk valamit" - magyarázza Eloise Skinner pszichoterapeuta. Hozzáteszi: "A telefonjaink valóban úgy érzik, mintha a személyiségünk kiterjesztése lennének. És mivel a jegyzeteket jelszóval védetté teheted, bármit leírhatsz, amire éppen gondolsz, és tudhatod, hogy csak neked szól."
A szakember szerint az írás terápiás hatású is lehet. "Ez a feldolgozás egy formája, ugyanúgy, mint a barátokkal vagy a családdal való beszélgetés, vagy a terápia" - mondja Skinner. "Sok ember számára, ha nem érezzük, hogy van kiút, és a fejünkben tartjuk a dolgokat, a nyomasztónak és zavarosnak, vagy megfélemlítőnek és rendezetlennek tűnhet. A jegyzetelés tehát segít."
A megkérdezettek többsége érzelmi kötődést alakított ki jegyzeteihez. Egy Heidi nevű felhasználó így fogalmaz: "Élesen érezném a veszteséget, ha minden eltűnne a jegyzetalkalmazásomból. Tényleg a szívemben érezném, mert a vicces, bolondos hülyeségek mellett van benne néhány elég nagy dolog - a beszéd, a dalok -, amelyek sehol máshol nem léteznek."
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 18 583 438 forintot 20 éves futamidőre már 6,54 százalékos THM-el, havi 137 058 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 6,68% a THM, míg a MagNet Banknál 6,76%; a Raiffeisen Banknál 7,00%, az Erste Banknál szintúgy 7,00%, az OTP Banknál pedig 8,16%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
Jodie, egy másik felhasználó hasonlóan vélekedik: "Szomorú lennék, mert olyan, mintha a pszichém több mint 10 év alatt készült furcsa feljegyzése lenne - egy album, amit nagyon unalmas és zavaros olvasni, de mégis nagyon személyes és részletes".
A jegyzetalkalmazások tehát nem csupán praktikus eszközök, hanem egyfajta digitális naplóvá váltak, amelyek tükrözik használóik gondolatait, érzéseit és életük fontos pillanatait. Éppen ezért sokan féltve őrzik ezeket az adatokat, és rendszeresen biztonsági mentést készítenek róluk.