Pénzcentrum • 2024. szeptember 23. 13:45
A Google és más technológiai óriások jelentős erőforrásokat fektetnek a mesterséges intelligencia (AI) fejlesztésébe, milliárdos profitot remélve. A hétvégén megrendezett Jövő Csúcstalálkozón több olyan területet is ismertettek, melyek fejlődését jelentősen felgyorsítja az AI - írja a Business Insider.
Sundar Pichai, a Google vezérigazgatója a szombaton megrendezett Jövő Csúcstalálkozón az ENSZ New York-i székházában érvelt az AI előnyei mellett. Négy kulcsfontosságú területet emelt ki, ahol az AI segítheti az ENSZ fenntartható fejlődési céljainak megvalósulását.
Pichai elmondta, hogy a Google az elmúlt évben 110 új nyelvvel bővítette a Google Fordítót, és a világ legtöbbet beszélt 1 000 nyelvén dolgozik. Májusban bejelentették az Alphafold 3-at, amely áttörést hozott a gyógyszerkutatásban. Az ingyenesen elérhetővé tett Alphafoldot már több mint 2 millió kutató használja világszerte.
Globálisan az Alphafoldot olyan kutatásokban használják, amelyek segíthetnek abban, hogy a növények ellenállóbbá váljanak a betegségekkel szemben, új gyógyszereket fedezzenek fel olyan területeken, mint a malária elleni vakcinák és a rákellenes kezelések, és még sok más területen
- mondta Pichai.
JÓL JÖNNE 2,8 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 2 809 920 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót, havi 62 728 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 12,86%), de nem sokkal marad el ettől az MBH Bank 62 824 forintos törlesztőt (THM 12,86%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
A Google Flood Hub rendszere korai figyelmeztetést ad az éghajlati katasztrófákról, míg az erdőtüzek határát követő rendszerük 22 országban működik. A cég nemrég bejelentette a FireSat műholdkonstellációt is, amely gyorsan észleli és követi az erdőtüzeket.
Pichai szerint tanulmányok azt mutatják, hogy az AI 4 százalékponttal növelheti a globális munkatermelékenységet és 7 százalékponttal a globális GDP-t a következő évtizedben. Az ugyanakkor kérdés, hogy mindez milyen jövőhöz vezet majd - egyszerűen a gazdagok még gazdagabbak lesznek, vagy pedig mindenki hasznot remélhet az AI által megteremtett nagyobb bőségből?