PR • 2022. március 21. 05:00
Az 5. ipari forradalomban – sok korábbi feltételezéssel ellentétben – az embereké lehet a főszerep, de minden eddiginél nagyobb segítségükre lesznek a gépek.
Mint szinte minden más iparágat, a gyártást is súlyosan érintette a globális COVID-19 világjárvány. Egyes felmérések szerint a világ globális feldolgozóipari termelésének több mint háromnegyedét közvetlenül érintette a válság. Miközben a világ szembesült az esetek számának növekedésével, a leállásokkal és az utazási korlátozásokkal, a gyártóknak a gyártósorok és az ellátási láncok példátlan fennakadásaival kellett megküzdeniük.
Lényeges tanulságok a COVID-19 idejéről
A gyártók változatos és összetett kihívásokkal néznek szembe. A világjárvány közvetetten ugyan, de rámutatott, hogy az ellátási láncok túl hosszúak és összetettek, gyakran egyetlen ellátási forrástól függenek. A gyártók most arra törekszenek, hogy csökkentsék a komplexitást és fokozzák ellátási láncaik agilitását. A világjárvány utáni korszakban a termelés fő szereplőinek képesnek kell lenniük a távmunka vagy akár a „light out” – azaz teljesen automatizált – gyártás ideiglenes támogatására a versenyképes termelési ütem fenntartása érdekében.
Digitális prioritások a rugalmas gyárak és ellátási láncok számára
Természetesen nem a digitális technológiák bevezetéséről van szó. Az Ipar 5.0 megköveteli a gyártóktól, hogy sok esetben az embert helyezzék a középpontba annak érdekében, hogy a gépek zökkenőmentesen működjenek és a különleges emberi szakértelem mellett magas szintű pontosságot és hatékonyságot biztosítsanak.
Felhőszolgáltatás az agilis műveletek támogatására
Az agilis műveletek a teljes szervezeten belüli, valós idejű láthatósággal kezdődnek. A vezetőknek holisztikus áttekintésre van szükségük kezdve az irodákkal és gyárakkal, folytatva a termelést segítő gépekkel és az azokat irányító számítógépekkel, valamint a beszállítók és forgalmazók összekapcsolt hálózatával. Átfogó felhőszolgáltatások és komplett eszközök sora segítik az adatok összekapcsolását a szervezeten belül, így a vezetők valós idejű ismereteket kapnak a kínálat és a kereslet ingadozásairól, a munkaerő rendelkezésre állásáról, a gépek karbantartásáról és még sok másról. Ez a fajta információ a gyártási agilitás és rugalmasság döntő alapja.
“A rengeteg információ mit sem ér akkor, ha nem megfelelő a feldolgozása. Ehhez a különféle digitális szolgáltatások mellett elengedhetetlenek az elemzéseket készítő és azok szerkesztését, formálását és prezentálását biztosító munkaállomások és laptopok.” – Győri Attila, Az ASUS Magyarország Country Managere.
Csakúgy, mint az Expertbook laptop-sorozat, az ASUS Expertcenter termékcsalád is ipari szabványos minőségi termékeket vonultat fel és kifejezetten az üzleti igények kielégítésére készült. Emiatt például minden ASUS Expertcenter és Expertbook termék megfelel a MIL-STD 810G amerikai katonai szabvány szerinti tartóssági tesztnek.
(x)