Tényleg kivonul a Facebook Európából? Itt a cég hivatalos reakciója

Pénzcentrum2022. február 9. 14:32

A pletykák ellenére cáfolja a Facebook azt, hogy kivonulnának Európából. A héten már több helyen körbement a világsajtóban, hogy a vállalat a gyorsjelentésében az európai szolgáltatás leállítását helyezte kilátásba.

Nem szándékozik kivonulni a Facebook Európából és nem is fenyegetőzik ezzel – kommentált friss közleményében a Meta Platforms, miután a héten körbement a világsajtóban, hogy a vállalat a gyorsjelentésében az európai szolgáltatás leállítását helyezte kilátásba.

Ha a Meta nem kap lehetőséget arra, hogy európai felhasználóinak adatait amerikai szerverekre továbbítsa, azokon tárolja és dolgozza fel, a Facebook és az Instagram egész Európában leállhat – ment körbe a hír a napokban a médiában egy, a vállalat éves jelentésében szereplő állításra reagálva. A Facebook anyavállalata most közleményben határozottan cáfolta ezt.

A Meta nem szándékozik kivonulni Európából és nem is fenyegetőzik ezzel, nem igazak az ezzel kapcsolatos állítások – olvasható a cég közleményében. Hozzáteszik, hogy csupán arról van szó, hogy - 70 más amerikai és európai vállalathoz hasonlóan - azonosítottak üzleti kockázatokat a nemzetközi adattovábbítás tekintetében.

Ez annyira nem újdonság, hogy 2018 második negyedéve óta mindegyik gyorsjelentésben szerepel az adattovábbítás, mint kockázati tényező az európai tevékenységet illetően, írta a Portfolio. Az utolsó négy negyedéves gyorsjelentésben a Meta azt is említette, hogy megbízható adattovábbítási mechanizmus szükséges az EU és USA között. A Metának, mint minden tőzsdei vállalatnak törvényi előírás, hogy közzétegye a kockázatokat, amelyekkel a befektetők szembesülnek - közölte a cég.

Múlt héten, mint az elmúlt négy negyedévben minden gyorsjelentés alkalmával, megemlítettük, hogy az európai-amerikai adattovábbítási mechanizmussal kapcsolatos bizonytalanság folyamatosan fennáll, ami kockázatot jelent arra, hogy kiszolgáljuk európai fogyasztóinkat és működjünk Európában

LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!

A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 19 173 855 forintot 20 éves futamidőre már 6,54 százalékos THM-el,  havi 141 413 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a K&H Banknál 6,64% a THM, míg a CIB Banknál 6,68%; a MagNet Banknál 6,75%, a Raiffeisen Banknál 6,79%, az Erste Banknál pedig 6,89%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)

 

– olvasható a Meta friss közleményében. A Meta – sok más vállalathoz, szervezethez, szolgáltatáshoz hasonlóan – nagyban függ az Európa és Egyesült Államok közötti adattranszfertől annak érdekében, hogy globálisan tudja működtetni szolgáltatásait - közölte a cég. Hozzátette, hogy különböző iparágakból világszerte 70 – köztük 10 európai – cég említette a gyorsjelentésében az adattranszfert, mint kockázatot.

A kockázat mögött az európai és az amerikai adatvédelem közötti különbség áll, a vállalatoknak tiszta, globális szabályokra van szüksége a transzatlanti adatáramlásban hosszú távon – olvasható a Meta közleményében. A Meta az úgynevezett Privacy Shield (Adatvédelmi Pajzs) nevű transzatlanti adattovábbítási keretrendszert használta jogalapként a személyes adatok kezeléséhez és feldolgozásához. Ezt a szerződést azonban az Európai Bíróság 2020 júliusában adatvédelmi jogsértések miatt megsemmisítette. 

Címkék:
internet, facebook, európai unió, bejelentés, meta,