Pénzcentrum • 2021. szeptember 18. 09:29
Az OTP Bank felhasználói között azok számára, akik korábban nem értesültek az internetes vásárlás szabályainak szigorításáról, minden bizonnyal meglepő lehetett, amikor az online vásárlási felület először kérte a telekód megadását. Na de mi az a telekód és mire jó a telekód használata? Tényleg biztonságosabb az online vásárlás a telekód bevezetése óta?
Cikkünkben eláruljuk, hogy mi az a telekód OTP Bank felhasználóknál, hogyan működik az OTP telekód és hogyan történik az OTP telekód megváltoztatása egyszerűen és villámgyorsan. Miért került bevezetésre az OTP telekód és mióta kérik a fizetési felületek a telekód megadását? Hány számjegyű a telekód és milyen esetekben kell beírnunk azt?
Mi az a telekód?
A telekód egy olyan internetes biztonsági kód, amit az online vásárlás során kér tőlünk a rendszer, egy extra azonosító PIN formájában. A telekód nem szerepel a bankkártyán, így eltulajdonított kártya esetén sem kezdhetnek el vele mások vásárolni. A telekód szolgáltatás használata ettől az évtől kötelező az EU-n belül (ha a kereskedő európai banktól elfogad pénzügyi szolgáltatást) és EU-n kívül is (ha a kereskedő alapból EU-n kívüli banktól fogad el pénzügyi szolgáltatást, de bevezeti a telekód lekérését). A telekód kifejezetten a MasterCard és VISA kártyák használatára érvényes.
Mióta van telekód?
A telekód 2021.01.01-jén került bevezetésre egységesen az EU tagállamaiban, illetve a fent leírt esetekben az EU-n kívül is. Ha korábban nem értesültünk róla, idén okozhatott nagy meglepetést, amikor az internetes vásárlás során kérték, de nem tudtuk, a telekód mi az.
Hány számjegyű a telekód?
A telekód egy három számjegyű biztonsági kód, ami alapból a betéti kártya mögött álló bankszámlaszám utolsó 3 számjegye, ezt azonban meg kell változtatnunk az első használat előtt, hogy a kártya érvényes legyen az online vásárlásoknál.
JÓL JÖNNE 2,8 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 2 809 920 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót, havi 62 728 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 12,86%), de nem sokkal marad el ettől az MBH Bank 62 824 forintos törlesztőt (THM 12,86%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
Az OTP telekód megváltoztatása
A telekód módosítása a kártyabirtokos feladata: ez megtehető az OTP ATM-ek „TeleKód módosítása” felületén, illetve az OTPdirekt segítségével is. Utóbbi esetben igénybe vehető az OTPdirekt telefonos szolgáltatása, illetve az internetes felület is, ahol a „Betéti kártyák, hitelkártyák / Bankkártya adatok lekérdezése és módosítása” menüpontban lehetséges. Ha kifog rajtunk a távolsági ügyintézés, a telekód módosítását elintézhetjük személyesen is, bármelyik OTP bankfiókban.
Miért fontos tehát a telekód?
Az OTP telekód bevezetése 2021 elején vált általánossá: ez egy olyan internetes biztonsági kód, ami az online vásárlások során kerül lekérdezésre, mint egy extra jóváhagyási pont, a kétlépcsős azonosítás elemeként. A telekód bevezetése egyszerű biztonsági célzattal jött létre: ellopott bankkártya esetén sem lehet vele vásárolni, ha a használója nem ismeri a telekód 3 számjegyű azonosítóját.