Pegasus-botrány: megszólalt Varga Judit és Pintér Sándor

Pénzcentrum2021. július 20. 09:03

Két magyar miniszter is megszólalt a Pegasus-botrány kapcsán. Varga Judit a lehallgatási ügyről azt mondta, Magyarország rendelkezik azokkal a technikai eszközökkel, amelyekkel el tudja látni a nemzetbiztonsági feladatait. Pintér Sándor belügyminiszter szerint Magyarországon mindig betartják a jogszabályokat.

Két újabb magyar miniszter is megszólalt a Pegasus-botrány kapácsán: a lehallgatási ügyről Varga Judit Brüsszelben nyilatkozott. Mint azt a HVG Eurológus rovatának kérdésére kifejtette: "Magyarország egy jogállam és mint minden tisztességes állam, a 21. században rendelkezik azokkal a technikai eszközökkel, amelyekkel el tudja látni a nemzetbiztonsági feladatait."

A Népszava tudósítója azt kérdezte, hogy az igazságügyi miniszter adott-e engedélyt magyar újságírók lehallgatására. Erre Varga Judit azt válaszolta, hogy

a titkosszolgálatok működtetése szakmai feladat Magyarországon, amely teljes mértékben független a politikától és ezeket a döntéseket soha nem pártállás, vagy foglalkozás alapján, hanem az adott tevékenység alapján kell megítélni.

A kulcskérdés az ilyen esetekben a tárcavezető szerint, hogy magyar nemzetbiztonsági érdekek, tehát a magyar alkotmányos rend megdöntése, vagy külföldi hírszerzés gyanúja felmerült-e. Szerinte sok a veszély, ami a modern államokra leselkedik, ezekre fel kell készülni.

Komoly probléma lenne, ha nem lennének ilyen eszközeink, viszont ezeknek a felhasználása törvényes rendben zajlik

– mondta.

Pintér: mindig betartják a jogszabályokat

Az ügyben megszólalt Pintér Sándor belügyminiszter is, akihez Szél Bernadett független országgyűlési képviselő írásbeli kérdést nyújtott be „Ki vásárolta meg az izraeli kémszoftvert, és mely belügyi, vagy nemzetbiztonsági szervek vettek részt az illegális megfigyelésekben?” címmel. Pintér válaszában közölte, hogy

Magyarország demokratikus jogállam, s mint ilyen, minden személy esetében minden időben a hatályos jogszabályoknak megfelelően járt és jár el.

Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!

A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)

Hozzátette, Magyarországon a leplezett eszközök alkalmazására feljogosított állami szerveket kormányzati és kormányzattól független intézmények rendszeresen ellenőrzik.

Hétfőn Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a botrány kapcsán egy sajtótájékoztatón azt mondta: az ügy kapcsán megkérdezte a felügyelete alatt álló Információs Hivatalt, ahonnan azt a választ kapta, „semmifajta együttműködést ebben az ügyben nem folytattak sem az izraeli, sem más titkosszolgálatokkal”, a „szóban forgó technikai eszközt, nevezzük szoftvernek” pedig nem használja az Információs Hivatal, és „arra vonatkozólag semmifajta megállapodást nem kötött”.

Találgatásokba nem szeretnék belemenni, és ha azt mondom, hogy nincsen tudomásom, akkor kormányzati álláspontot közlök, tehát nincsen tudomásunk – ha így jobban tetszik – ilyen típusú adatgyűjtésről

- húzta alá.

Címlapkép: Mónus Márton, MTI/MTVA

Címkék:
kémprogram, Pegasus, Pegasus-botrány, Pegasus kémprogram, izraeli kémprogram, lehallgatási botrány, lehallgatási ügy,