Pofátlan trükkel csalt ki százezreket a segélyen élő csaló

Pénzcentrum2014. július 16. 16:31

Használt pelenkát, szalonnát, májkrémet kaptak azok a vásárlók, akik egy csalótól rendeltek mobiltelefonokat. Olykor 50-60 ezer forintot is kifizettek, és csak a csomag kibontása után derült ki, hogy feleslegesen.

Bár az internetes vásárlás egyre biztonságosabb, még mindig előfordulnak csalások. Legutóbb mobiltelefon helyett szalonnát, zsemlemorzsát vagy épp használt pelenkát küldött megrendelőinek az internetes csaló. 2013 áprilisától októberig "internetes" csalással egészítette ki havi 25 ezer forintos szociális segélyét egy 62 éves férfi - adta hírül a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Főügyészség.

A vádlott a világhálón hirdetési oldalakon regisztrált és olcsó, márkás mobiltelefonokat kínált eladásra. A megrendelők szerte az országból utánvétes kézbesítéssel kapták meg a csomagot, amelyért az ígért telefon típusától függően akár 50-60 ezer forintot is kifizettek.

Meglepetés akkor érte őket, amikor felbontották a küldeményt. Abban ugyanis nem a megrendelt készüléket találták. A vádlott igen változatos tárgyakat adott postára. TV távkapcsolót, játéktelefont, gyerekruhát, de volt úgy, hogy fahasábot, félig megevett májkrém konzervet, szalonnát, zsemlemorzsát, használt pelenkát, sőt egy alkalommal gondosan dobozba csomagolt krumplit is küldött.

Az ország különböző pontjairól befutó feljelentések alapján rövid idő alatt megtalálták a csaló férfit és előzetes letartóztatásba is került fél évre. Vélhetően letöltendő börtönbüntetésre fogják ítélni.

Mit lehet tenni hasonló helyzetben

LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!

A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 19 173 855 forintot 20 éves futamidőre már 6,54 százalékos THM-el,  havi 141 413 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a K&H Banknál 6,64% a THM, míg a CIB Banknál 6,68%; a MagNet Banknál 6,75%, a Raiffeisen Banknál 6,79%, az Erste Banknál pedig 6,89%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)

 
  • Feljelentést kell tenni, még akkor is, ha vajmi kevés esély van arra, hogy pénzünket viszontlássuk.
  • A feljelentéshez a lehető legtöbb bizonyítékot kell csatolni. Ha esetleg van nyoma a levelezésnek, a hirdetésnek, a megállapodás részleteinek, arról csatolhatunk képernyőfelvételeket kinyomtatva.
  • Minél több károsult tesz feljelentést ugyanazon csaló ellen, annál jobb, hiszen akkor a rendőrség kiemelt ügyként kezeli majd az esetet. És mint ebben az esetben is, a rendőrség könnyebben megtalálja a tettest.

Biztonsági tanácsok, ha neten vásárolsz

  • Szerezz meg minél több információt az eladóról. További hirdetések, megfogalmazás (a nyelvhelyesség hiánya például árulkodó) - ezek mind utalhatnak csalásra.
  • Végezz ár-érték összehasonlítást! Ami túl olcsónak tűnik az adott hirdetésben, és másutt mindenhol jóval drágábban kínálják, valószínűleg átverés.
  • Ne adj ki semmilyen személyes adatot! Bár nem konkrét anyagi kárról lesz szó, mint a fenti esetben, súlyos gondokat okozhat, ha később visszaélnek az adataiddal.
  • Ments le minden részletet! Ahogy azt korábban kifejtettük, ha feljelentést kell tenned egy esetleges csalás esetén, jól fog jönni, ha mindent dokumentáltál. 

 

Címkék:
tech, csalás, rendőrség, átverés,