Ez a legújabb netes átverés: százezreket bukhatnak az áldozatok

Pénzcentrum2013. december 10. 12:05

Máris lecsaptak az online csalók az Ukrajnában kialakult zavaros belpolitikai helyzetre. Érdemes óvatosnak lenni, és kételkedni, ha ismerősünktől olyan e-mailt kapunk, amelyben azt állítja, Ukrajnában van, és azonnali pénzügyi segítséget kér.

Úgy tűnik, néhány nap alatt sikerült rákapcsolódniuk az internetes csalóknak a tömegtüntetésekkel tarkított, feszült ukrán belpolitikai helyzetre.

A Pénzcentrum.hu értesülései szerint az elmúlt órákban több postaládában - köztük magyar felhasználóknál is - landoltak olyan levelek, amelyek feladója (aki a felhasználó közvetlen ismerőse, tehát valószínűleg a postafiókokat feltörték) azt állítja magáról, hogy Ukrajnában ragadt, egy kirabolták őt, elvették telefonját, ékszereit, készpénzét.

A levél írója azonnali segítséget kér az ügyintézéshez. A levélben azt írja, 2500 dollárra (550 ezer forint) van szüksége. A levél érdekessége, hogy sem számlaszám, sem bank neve nincs megadva benne. A feladó viszont azonnali választ kér, érdemes azonban résen lenni, hiszen nem ismerősünk e-mail címe van megadva válaszcímként, hanem egy ahhoz hasonló, 1-2 betűvel eltérő cím. Valószínűsíthető, hogy a csalók ezzel a módszerrel próbálják meg felvenni a kapcsolatot a gyanútlan, ismerősének segíteni akaró áldozattal.

Gyanakodjunk!

JÓL JÖNNE 2,8 MILLIÓ FORINT?

Amennyiben 2 809 920 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót, havi 62 728 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 12,86%), de nem sokkal marad el ettől az MBH Bank 62 824 forintos törlesztőt (THM 12,86%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)

A csalók módszerei egyre kifinomultabbak - jól mutatja ezt a fenti eset is. Érdemes tehát gyanakodni, óvatosnak lenni: még akkor is, ha közeli ismerősünktől kapunk levelet.

Fontos, hogy figyeljünk a válasz e-mail címre, próbáljunk telefonon kapcsolatba lépni ismerősünkkel (még akkor is, ha a levél azt állítja, hogy ellopták a készülékét). Természetesen ugyanilyen lényeges, hogy ne adjunk meg semmilyen, a bankszámlánkhoz kapcsolódó adatot, különösen számlaszámot, kártyaszámot, PIN-kódot.

Címkék:
tech, csalás, átverés,