Indul a Sziget: így működik a kártyás fizetés

Pénzcentrum2013. augusztus 5. 17:32

Hétfőn, a -1. nappal indul a 2013-as Sziget fesztivál. A rendezvényen idén már egyáltalán nem lehet készpénzzel fizetni, a Pénzcentrum.hu mutatja, hogy lehet mégis vásárolni a Hajógyári szigeten.

Mivel a kereskedők, kocsmák, éttermek 2013-ban már nem fogadnak el készpénzt, ezért a Szigeten minden, PayPass-os (érintés nélküli) MasterCard bankkártyával, illetve a helyszínen váltható Metapay Fesztiválkártyával fizethetünk. A kártyákkal minden, a Szigettel szerződésben álló kereskedő által forgalmazott termék megvásárolható a fesztivál területén belül.

A fesztiválkártya belépéskor 500 Ft-os letéti díj ellenében vehető át. A letéti díj, ha a kártyát sérülésmentesen leadjuk a fesztivál végén, visszajár.

Az új kártya egyenlege minimum 1000 forint összeggel a fesztiválkártya feltöltőpontokon készpénzben vagy bankkártyával tölthető fel. A feltöltés egyszeri maximális értéke 240 000 forint. A kártya egyenlege nem haladhatja meg a 240 000 forintot. A bankkártyás feltöltés költsége 100 Ft/feltöltés. A kártya az adott rendezvényen korlátlan számban újratölthető. A feltöltés során készpénz és bankkártya egyaránt használható.

A fesztivál nyitvatartási ideje alatt bármikor visszaváltható a kártya egyenlege készpénzre. Az egyenleg az adott fesztivál utolsó napjáig váltható vissza. A kártyán maradt egyenleg a következő fesztiválra nem vihető át, a kártya azonban érvényes és újratölthető marad.

Miért jobb a fesztiválkártya, mint a készpénzes vásárlás?

A szervezők tájékoztatása szerint a fesztiválkártya biztonságosabb, mert nem kell állandóan a pénztárcát és az összes készpénzed magánál tartania a fesztiválozónak. Ha valaki elveszíti a kártyáját (az egyszerű kártyaregisztrációt követően) pillanatokon belül letilthatja azt, a letiltás pillanatában megmaradt egyenlegét pedig egy új kártyára átírathatja.

Kényelmesebb is, mert a sok visszajáró apró, az elázott vagy elszakadt papírpénz nem okoz több kényelmetlenséget. Ezzel együtt gördülékenyebb a kiszolgálás, mert fizetéskor a kártyát csupán hozzá kell érinteni a kártyaolvasó terminálhoz. Egy fizetés mindössze 2-4 másodpercet vesz igénybe. Nem kell ellenőrizni, hogy jól adtak-e vissza, mert nincs készpénzforgalom.

JÓL JÖNNE 2,8 MILLIÓ FORINT?

Amennyiben 2 809 920 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót, havi 62 728 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 12,86%), de nem sokkal marad el ettől az MBH Bank 62 824 forintos törlesztőt (THM 12,86%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)

A Balaton Soundon rendben működött a rendszer

A Pénzcentrum.hu tapasztalatai szerint az idei Balaton Sound fesztiválon a nagy tömeg ellenére gyorsan haladt a kiszolgálás: a pultoknál már évek óta nem készpénzzel, hanem - több más hazai fesztiválhoz hasonlóan- fesztiválkártyával, illetve PayPass-eszközzel (leginkább természetesen kártyával, esetenként karórával) fizethettek a látogatók.

Tapasztalataink szerint kimondottan sokan fizettek érintés nélküli bankkártyával, ugyanakkor a fesztiválkártya feltöltőpontjain sokszor komoly sorok alakultak ki. Összehasonlításként: az egy héttel korábbi VOLT Fesztiválon a PayPass tranzakciók részaránya 150 százalékkal növekedett a tavalyi évhez képest.

Az általunk megkérdezett PayPass kártya-tulajdonosok egytől-egyig arról számoltak be, hogy csak bankkártyájukat használják fizetéshez, nem is váltották ki a fesztiválkártyát.

Címkék:
utazás, tech, fesztivál, sziget,