Pénzcentrum • 2025. március 15. 08:31
Idén március 15-én hagyjuk magunk mögött a négy falat, és merüljünk el a természet lenyűgöző világában! A magyar nemzeti parkok ezen a hétvégén különleges programokkal várják az érdeklődőket, hogy egyszerre emlékezhessünk történelmünk hőseire és gyönyörködhessünk hazánk természeti kincseiben. Ez az ünnep nemcsak a szabadságról szól, hanem arról is, hogy újra kapcsolatba lépjünk a minket körülvevő világgal, ahol a történelem és a természet találkozik - közölte az Agrárminisztérium.
A Duna-Ipoly Nemzeti Parkban az Ócsai Tájházban huszármesék és kokárdakészítés várja a családokat. A Budai Vár alatt húzódó várbarlang szakvezetéses túrái pedig olyan mélységekbe kalauzolnak, ahol a történelem szinte életre kel. Ha inkább magaslatokra vágyik valaki, a Sas-hegyen megtudhatja, hogyan kapcsolódik ez a különleges hely az 1848-as reformkorhoz.
A Bükki Nemzeti Parkban az Ipolytarnóci Ősmaradványok területén egy emléktúrán idézhetik fel Kubinyi Ferenc, az 1848-as szabadságharc hősének alakját. Este pedig érdemes felnézni az égre: a Bábakalács Természetiskolában távcsöves csillagászati bemutatóval várják az érdeklődőket, ahol megcsodálhatják az égbolt leglátványosabb égitestjeit. Szombaton pedig még tovább fokozható az élmény: a Bükki Csillagdában élőben készülő asztrofotókat lehet megtekinteni.
Az Aggteleki Nemzeti Parkban a Baradla-barlang vezetett túráin ezúttal olyan szakaszokra is eljuthatnak a látogatók, amelyek eddig rejtve maradtak. A barlang hangversenytermében népzenei koncert csendül fel, amely garantáltan különleges atmoszférát teremt. Ha pedig valaki igazán interaktív programra vágyik, közelebbről is megismerkedhet a beporzó rovarok világával.
A Balaton-felvidéki Nemzeti Parkban egy geotúra keretében Bándról indulva fedezhetik fel a Szentgáli tiszafák misztikus világát. Hallgassák meg a környék földtani kincseiről szóló történeteket, és pillantsanak be olyan barlangüregekbe, amelyek titkokat rejtenek.
A Hortobágyi Nemzeti Parkban virágokat bemutató túra várja az érdeklődőket a Magosligeti-erdőben, míg a Kiskunsági Nemzeti Parkban madárodú-készítéssel tehetnek valamit a természetért. A Körös-Maros Nemzeti Parkban látványetetések és állatismertetők színesítik az élményeket, míg az Őrségi Nemzeti Parkban Csörgőalma Családi Oltónap keretében interaktív foglalkozásokon lehet részt venni.
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)
Ez nem csak egy hétvége – ez egy lehetőség arra, hogy új szemmel nézzük hazánk természeti és történelmi kincseit. A programok izgalmasak, interaktívak és minden korosztály számára tartogatnak valami különlegeset. Fedezzük fel a barlangok mélyét, gyönyörködjünk az égbolt csodáiban, vagy készítsünk saját madárodút! További részletekért keressék fel a nemzeti parkok hivatalos honlapjait.