Párizs 2024: nem várt fordulat, a cselgáncsozó Ungvári Attila kiesett

MTI2024. július 30. 12:38

A 81 kilogrammos Ungvári Attila második mérkőzésén vereséget szenvedett, így helyezetlenül zárt a párizsi olimpia cselgáncstornáján.

A Budaörsi SC sportolója - aki 35 évével a magyar dzsúdós küldöttség korelnöke - a kazah Abilajhan Zsubanazar legyőzése után a 16 között rendíkvül erős ellefél várt az olimpiai harmadik, világ- és Európa-bajnok belga Matthias Casse személyében, akitől kikapott eddigi egyetlen találkozójukon.

Az olimpiai ezüstérmes szövetségi kapitány, Ungvári Miklós öccse csaknem két percet eredménytelenül tusakodott ellenfelével, akit másfél perc elteteltével megintettek. A belga nem talált fogást a magyar dzsúdóson, aki fél perccel a vége előtt szintén megkapta a figyelmeztetést. Következett az aranypontig tartó ráadás, amelyben 54 másodperc elteltével Ungvárit másodszor is intette a mérkőzésvezető. A hosszabbítás 1:47 percénél Casse egy válldobással eldobta Ungvárit, és ipponnal nyert.

A teljes mai menetrendet ide kattintva találod!

Címlapkép forrása: MTI/Illyés Tibor