Pénzcentrum • 2024. június 28. 10:13
A magyar labdarúgók bérezése 2010 és 2023 között jelentősen nőtt, a foglalkoztatottak számának emelkedésével és az adózási feltételek javulásával párhuzamosan, így nemzetközi összehasonlításban is kiemelkedően magas jövedelmeket érnek el, amelyek közelítenek az osztrák liga kereseteihez.
A magyarországi labdarúgók bérezése jelentős mértékben emelkedett 2010 és 2023 között, bár a pontos növekedés mértékét nehéz meghatározni. A korábban jellemző néhány tucatnyi bejelentett alkalmazottal szemben, ma már átlagosan száz fölötti a foglalkoztatottak száma a kluboknál, különösen kiemelkedő a Ferencvárosi TC és a Diósgyőri VTK esetében, ahol kétszáznál is több munkavállalót foglalkoztatnak - írja a 24.hu.
Szakértők szerint a bérek növekedése legalább tízszeres lehetett az elmúlt időszakban, ami részben az adózási feltételek javulásának köszönhető. Magyar labdarúgók bérezése nemzetközi összevetésben is kiemelkedőnek tekinthető. Az UEFA adatai alapján egy magyar csapat átlagosan 8,3 millió eurót fordít játékosainak fizetésére évente, ami jelentős előrelépést jelent regionális versenytársaikkal szemben.
Az adózási környezet további javulása Magyarországon – például az ekho értékhatárának emelése és a munkáltatói ekho eltörlése – lehetővé tette, hogy a klubok nagyobb részét fordíthassák közvetlenül játékosaik juttatásaira.
Ezáltal egy átlagos labdarúgó havi nettó 4,2–4,6 millió forint közötti összeget vihet haza.
JÓL JÖNNE 2,8 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 2 809 920 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót, havi 62 728 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 12,86%), de nem sokkal marad el ettől az MBH Bank 62 824 forintos törlesztőt (THM 12,86%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
Ellenben Ausztriában, noha bruttóban magasabb lehetnek a fizetések, a progresszív adórendszer és munkáltatói terhek miatt nettóban hasonló szintre kerülhetnek a bérek mint Magyarországon. Ez azt sugallja, hogy az adópolitikai különbségek figyelembevételével Magyarország és Ausztria labdarúgóinak nettó jövedelme közel azonos lehet.