Pénzcentrum • 2023. november 23. 19:31
Az Ötöslottó történetének tizenkettedik legnagyobb nyertese születhet meg szombaton, amennyiben valaki egyszemélyben tippeli meg helyesen az öt nyerőszámot. A játékon a várható főnyeremény összege 2,925 milliárd forint.
16 hete nem született telitalálatos az Ötöslottón, ahol már közel 3 milliárdért játszhatnak a szerencsevadászok. A halmozódás négy hónapja alatt több olyan szám is volt, amely már kétszer is a nyerőszámok között szerepelhetett – ilyen a többi közt a 3, 4, 5, az 55, 56 vagy éppen a 61 –, de háromszor már csak két szám, a 14-es és a 17-es került kihúzásra, míg négyszer csak a 47-es szám szerepelt a nyerőszámok között. Több olyan szám is akadt, amely viszont a halmozódás alatt egyszer sem került be a nyerő ötösbe, ilyenek a 2, 6, 11, 12, 13 vagy éppen a 21-es és a 23-as szám.
A halmozódás négy hónapja alatt már 385 szerencsés örülhetett négytalálatosának, ők a milliomosok klubjához csatlakozhattak, köztük 31-en pedig négymillió forintot is meghaladó nyereményre válthatták négytalálatosukat. A parlament november 21-én fogadta el a 2024. január 1-től érvénybe lépő adóváltoztatásokról szóló javaslatcsomagot, melynek értelmében az újévtől a lottónyeremények személyi jövedelemadó mentességet élveznek. A nyeremények után született adókötelezettséget eddig a Szerencsejáték Zrt. fizette meg, a jövőben azonban az elfogadott törvényjavaslatnak köszönhetően jelentősen növekedni fognak a nyeremények minden nyereményosztályban. Fontos, hogy a várható nyeremények emelkedése változatlan alapjátékár mellett minden számsorsjáték esetében életbe lép.
A Pénzcentrum nagy Boldogságtesztje 2023
Egy olyan eseménydús, bonyolult és főleg nehéz év végén, mint az idei volt, érdemes megállni egy pillanatra és elgondolkozni, hogyan is telt, hogyan is érezzük magunkat a bőrünkben. 2023-ban csúcsokat döngetett az infláció: a fizetések hónapról hónapra kevesebbet érnek, miközben a szolgáltatások és a termékek ára az egekben. Ezen kívül továbbra is háború dúl a szomszédos országban, ahogy a Közel-Keleten is eszkalálódott a konfliktus. A pandémia ugyan hivatalosan is véget ért, ám a következményeit még sokáig fogjuk nyögni, az éghajlatváltozást pedig már a saját bőrünkön tapasztalhatjuk: elég csak kinézni az ablakon. Törökországot és Szíriát pusztító földrengések tarolták le, amiben több, mint 57 ezer ember vesztette életét. Ilyen körülmények között nehéz pozitívnak maradni.