Pénzcentrum • 2021. október 4. 19:23
Hétfőn, nagyjából délután fél 6 körül nemcsak Magyarországon, hanem globálisan elérhetetlenné vált a Facebook és a hozzá tartozó szolgáltatások, valamint a Messenger és az Instagram is.
A probléma átfogó, böngészőben be se tölt a Facebook és a Messenger (kiszolgáló nem található hibaüzenet), telefonon pedig nem nézhetők meg a Facebook-bejegyzések, illetve nem mennek át az üzenetek a Messengeren és a Whatsappon.
Ez persze nem véletlen, hiszen a Facebook, a Messenger, az Instagram és a WhatsApp is a Facebook tulajdonában van, megosztott infrastruktúrán működtetik őket, így egy esetleges szerverhiba mindre kihathat.
Szakértők szerint a problémának köze lehet a DNS-kiszolgáló hibájához.
Azóta a Facebook a Twitteren reagált a leállásra: már dolgoznak a hiba elhárításán. Azóta az androidos alkalmazások már betöltenek, viszont a hírfolyam továbbra sem frissül és a hivatkozások sem működnek.
Friss! A Downdetector szerint már nem is csak Facebookkal van gond: már a Google mellett a Digi, a Telekom, a Telenor, a Youtube, a Twitter és a Pinterest is akadozik.
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)
Frissítés: Kedd éjszaka már több hírügynökség is jelentette, hogy működnek a felületek, mint írták "Helyreállt a Facebook közösségi oldal és az óriásvállalat tulajdonában lévő egyéb platformok, mint az Instagram és a WhatsApp".
A Facebook és a hozzá köthető platformok hétfő este váltak globálisan elérhetetlenné, nem sokkal azt követően, hogy Frances Haugen, a vállalat korábbi termékmenedzsere olyan belső dokumentumokkal látta el az amerikai sajtót, amelyek - állítása szerint - bizonyítják, hogy az amerikai cég tisztában van a termékei által okozott károkkal. Haugen azt állítja: a Facebook saját kutatása is azt mutatta, hogy a platform fokozza a gyűlöletet és a félretájékoztatást, fokozott polarizációhoz vezet, valamint hogy az Instagram kifejezetten károsíthatja a tizenéves lányok mentális egészségét.
Ez volt az óriásvállalat történetében a legnagyobb leállás, a vállalat arról is beszámolt, hogy a belső - az alkalmazottak által használt - rendszereik is összeomlottak. A leállásokat nyomon követő DownDetector honlap közlése szerint az elmúlt (esti, éjszakai) órákban mintegy 14 millióan jelentették a platformokat.