Pénzcentrum • 2021. augusztus 20. 16:04
Őrült pénzeket keres egy TikTok videós, akinek egymilliónál is több követője van: most egy 24 éves lány árulta el, mennyi pénzt hoznak neki havonta a reklámbevételek, szponzori pénzek. Mint kiderült, több milliós összegek érkeznek a számlájára havonta.
Vi Loung 2019 óta van a TikTokon, azóta pedig követőinek száma átlépte az egymilliót. A 24 éves lány a "hogyan csináld" videóival lett népszerű a videómegosztón.
Most a Business Insidernek árulta el, egymillió követővel mennyit keresett havonta a reklámokkal, szponzorációkkal. Idén így néztek ki a havi utalásai:
- Február: 19 000 dollár (kb. 5,7 millió forint)
- Március: 30 000 dollár (kb. 9 millió forint)
- Április: 32 000 dollár (kb. 9,6 millió forint)
- Május: 1000 dollár (kb. 300 ezer forint)
- Június: 32 000 dollár (kb. 9,6 millió forint)
- Július: 17 000 dollár (kb. 5,1 millió forint)
A lapnak Vi Loung elmondta, hogy a május elég kaotikus volt, a szponzorok késtek a fizetésekkel, de három hónap is volt, amikortöbb mint 30 ezer dollár érkezett a számlájára. Elárulta, egy videóért 8-10 ezer dollárt (kb. 2,4-3 millió forintot) kér el a megrendelőktől, ám ha hosszabb ideig dolgozik egy márkával, akkor ez az összeg csökken 3 ezer dollárra (kb. 900 ezer forint). Mint kifejtette, korábban egy reklámügynökségnél dolgozott, közösségi médiával foglalkozott, ám amint befutott a TikTokon otthagyta munkahelyét, teljes állásban a csatornájával foglalkozik.
Ennyit keresnek a magyar YouTube sztárok
Korábban Draskovics Andris vázolta fel egy videójában, hogy mennyit lehet keresni tartalomgyártással. A videózásból származó bevételeket négy különféle lábra kell osztani. Az első - ez itthon annyira nem fut - az az a pénz, amit maga a Google fizet ki: a vállalat a reklámok után fizet, amelyek a videó előtt, közben, vagy után mennek. A számot lehetetlen belőni, minden videósnál más az összeg, nagyban függ attól, hogy milyen tematikában készül az anyag. Draskovics Andris szerint kb. 10-12 kategóriát különböztetnek meg a nagyvállalatnál, amik alapján eladják a videós reklámokat a hirdetőknek.
A legjobb CPM-eket (ez a mérőszáma annak, hogy 1000 megtekintés után mennyit fizetnek a reklámokért) a pénzügyi, illetve az ingatlan tematikájú videókkal lehet elérni, így ezek a legjövedelmezőbbek a YouTube-on.
JÓL JÖNNE 2,8 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 2 809 920 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót, havi 62 728 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 12,86%), de nem sokkal marad el ettől az MBH Bank 62 824 forintos törlesztőt (THM 12,86%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
Magyarországon nagyjából (...) 500 és 1500, de maximum 2000 forint körül van az az összeg, amit 1000 megtekintésenként tud keresni az ember
- mondta a videós. Draskovics Andris szerint nagyjából úgy lehet számolni Magyarországon, hogy havi egymillió megtekintéssel - ami azért itthon elég izmos szám - nagyjából 100 és 300 ezer forintot lehet a reklámok után keresni. Tehát itthon nem ez a fő bevételi forrása a tartalomkészítőknek, hanem a második láb, a szponzorált tartalom, amiből itthon Draskovics szerint elég sok fut - van olyan csatorna, amelyen minden videóban megjelenik egy-egy szponzor. A harmadik bevételi forrás a közösségi finanszírozás, amelyekkel a nézők közvetlenül tudják pénzzel támogatni a tartalomgyártókat. A negyedik bevételt hozó láb pedig a különféle termékek, szolgáltatások értékesítése, reklámozása.