Pénzcentrum • 2019. szeptember 7. 16:02
Magyarország egyik leggazdagabb családjának, Polgárék életébe pillanthatunk bele rendszeresen a legnagyobb videómegosztón. A legutóbbi részből az is kiderült, hogy még a multimilliomosok csemetéje sem úszhatja meg a pénzügyi nevelést: neki sem jár minden ingyen.
Hét hónapja indult útjára Polgár net, azaz Polgát család videoblogja, melyben időről időre betekinthetünk az igazi gazdagok életébe. A Feleségek luxuskivitelben sztárja, Polgár Tünde megmutatta már magyarországi és amerikai konyháját, gardróbját, és egy egész stáb utazik velük a nyaralásra is, nehogy bármiről is lemaradjanak a rajongók.
A sorozat legfrissebb epizódjában a család Sanghajban nyaral, de fiúk, Dani csak később csatlakozik hozzájuk, méghozzá ezúttal életében először repül egyedül. Mivel a család rendszerint business osztályon utazik, Dani is hozzá van szokva a luxushoz, ám a szülei most felajánlották neki:
Ez 1000 dollárt jelent, mai árfolyamon 298 ezer forintot. Dani kiváló üzleti érzékkel a pénzt választotta, aminek az édesapja kifejezetten örült.
Pénzügyi nevelés
A magyar lakosság kétharmada úgy látja, hogy a gyermek pénzügyi nevelése főként a szülők felelőssége, és tisztában vannak a korai pénzügyi nevelés jelentőségével is. Elsősorban azt tartják fontosnak, hogy megtanulják a gyerekek a pénz értékét, a beosztást és megtakarítás fogalmát.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 19 173 855 forintot 20 éves futamidőre már 6,54 százalékos THM-el, havi 141 413 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a K&H Banknál 6,64% a THM, míg a CIB Banknál 6,68%; a MagNet Banknál 6,75%, a Raiffeisen Banknál 6,79%, az Erste Banknál pedig 6,89%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
- mondta korábban a Pénzcentrumnak Himmer Csilla, pénzpedagógus, pénzügyi coach.
Zseb vs. költőpénz
Sok szülő nem ad rendszeresen zsebpénz a gyermeknek: mindent ő vásárol meg, amire a gyermeknek szüksége van, vagy csak bizonyos alkalmakkor ad. Ez viszont azt jelenti, hogyha a gyermeknek szüksége van bármire, a szülőhöz kell folyamodnia pénzért, és nem hoz saját döntéseket sem, hanem mindig ott van a szülői kontroll. Ez kisgyermekek esetén nem is jelent feltétlenül problémát, de a nagyobbakat már lehet a zsebpénzzel arra ösztönözni, hogy döntsenek felelősen.